Odpowiednia aranżacja wnętrz to podstawa i środek do celu jeśli chcemy czuć się we własnych czterech ścianach we własny sposób. Odpowiednie produkty i dobór koloru sprawia, że wnętrza oddziałują na nas w taki a nie inny sposób. Podstawą tutaj jest stworzenie takiego klimatu, który sprawi, że będziemy czuć się dobrze i bezpiecznie. Same wnętrza powinny oddziaływać na nasz spokojem i harmonią – na tyle abyśmy mogli się w nich spokojnie zrelaksować. Bardzo łatwo tu o błędy stylistyczne, które w konsekwencji wprowadzą nieporządek.

Wybór odpowiednich produktów wykończenia wnętrz

„Odpowiednie produkty” to bardzo szerokie zagadnienie, które na wielu osób może być bardzo różne. Każdy z nas jest inny i należy tu pamiętać o podstawach takich jak wybór odpowiedni kolor – który dla każdego jest inny. Niemniej jednak dostosowując się preferencji mieszkającego uniwersalną rzeczą jest to czy poszczególne produkty wykończenia wnętrz dobrze ze sobą współgrają. Warto także pamiętać, że nie każde produkty nadadzą się do każdego typu pomieszczeń. Przykładek jest chociażby mozaika szklana, która lepiej sprawdzi się w łazienkach i kuchniach, mniej natomiast w salonach i sypialniach. Te i inne zasady wykończenia wnętrz warto znać. Jeśli aranżację przygotowuje dla Nas projektant kompetencja od niego tego wymaga.

Odpowiednia podłoga

Pojęcie odpowiedniej podłogi jest także bardzo szerokie. Jednym będzie podobał się dywan, innym płytka bądź panel. Jeszcze inni będą łączyć ze sobą różne rodzaje podłóg w zależności od pomieszczenia do którego ona trafi. Wybór jest tu ogromny i jest z czego wybierać. Są jednak pewnego rodzaju preferencje, które warto uwzględnić przy wyborze odpowiedniej podłogi. Tak jak w łazienkach i kuchniach preferuje się bardziej twarde nawierzchnie, które nie wypiją wody (większa wilgotność i ryzyko rozlania wody na podłogę) tak w sypialniach i salonach warto uwzględnić podłogę, która dobrze tłumi dźwięki i wprowadza spokojny klimat.

Łazienka i kuchnia

Można pokusić się o płytki w łazience bądź kuchni. Będzie to bardzo praktyczne rozwiązanie, które w razie usuwania brudu okaże się szczególnie praktyczne. Obecnie płytki dużego formatu np. 60×60 są szczególnie polecane ponieważ znacznie lepiej wyglądają niż te mniejsze. Takie płytki również powiększają optycznie pomieszczenie co okazuje się być szczególnie przydatne w przypadku mniejszych powierzchni.

Salon i sypialnia

W przypadku remontu salonu bądź sypialni warto zadbać tu o szczególnie spokojny nastrój. Są to pomieszczenia, w których często chcemy się zrelaksować. Sypialnia w dodatku to pomieszczenie, w którym zasypiamy dlatego pełen relaksu klimat na pewno się przyda. Dobrym pomysłem na wystrój wnętrz będzie zastosowanie podłogi drewnianej. Drewno samo w sobie jest bardzo energetycznym produktem. Zastosowanie go w pomieszczeniach spowoduje, że drewniane wybory będą dobrze oddziaływać na Nasz nastrój. Dodatkowo dobra drewniana podłoga stłumi także wszelkie drgania i dźwięki dzięki czemu nie będzie się wprowadzał do pomieszczeń niepotrzebny zgiełk. Szczególnie polecana jest  tu podłoga bambusowa. Jeśli decydujemy się także na ogrzewanie podłogowe warto zastosować podłogę do 10mm grubości. Dobrym pomysłem okaże się wybór podłóg bambusowych firmy Midas. Przykład takiej podłogi znajduje się tutaj – jest to Podłoga bambusowa firmy Midas – H10 CAPPUCCINO. Sam wybór tego typu podłóg producent ma wiele i warto się nad nimi zastanowić.

Odpowiednie listwy przypodłogowe

Wybór odpowiednich listw z pewnością okaże się prostszy niż wybór podłogi, nie mniej jednak nie jest on prosty. Możemy tu zdecydować się na dwie koncepcje. Albo będą to listwy pod kolor podłogi – takie rozwiązania wprowadza często producent podłóg – albo zdecydujemy się na uniwersalne listwy przypodłogowe o kolorze białym. W przypadku tego pierwszego zastosowania nie każda listwa pod kolor podłogi może współgrać ze ścianą. Jeśli mamy wątpliwości czy wszystko będzie okej warto zastanowić się nam białym kolorem listwy. W tej sytuacji kolor biały to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku montażu każdego typu produktów w każdym pomieszczeniu. Możemy zastosować takie listwy przypodłogowe w łazience – o ile są w wersji wilgocioodpornej. Dobrym pomysłem będzie wybór listwy przypodłogowej firmy Lagrus.
Do wyboru mamy listwy lagrus prostej konstrukcji, ale też listwy o różnego rodzaju wzorkach. Szczególnie lubianą koncepcją jest listwa krym 100, którą znajdziemy po tym adresem: www.mozaikistyle.pl/pl/p/Lagrus-MDF-KRYM-100/851. Lagrus to nie jedyna firma na rynku, tutaj producentów jest naprawdę wielu. Z tych wyróżniających się warto wspomnieć także o CM Profile. Listwy cm profile to także dobre wykonanie i szczególnie przyjemny dla oka wygląd. Listwy CM Profile podobnie jak listwy Lagrus także są wykonane z materiału MDF i także posiadają wersje wilgocioodporne swoich produktów.  Szczególnie lubiany produkt tego producenta www.mozaikistyle.pl/pl/p/Profil-CM-8-8016-Wilgocioodporna-listwa-przypodlogowa-/1274.

Jak widać jest z czego wybierać i warto do wyboru takich produktów podejść z głową – tak aby można było wybrać najbardziej pożądany asortyment. W końcu remontuje się dom czy mieszkanie raz na jakiś czas, a raz wykonana dobra robota będzie skutkować czasami nawet dziesiątki lat.