Co roku pojawiają się jakieś nowe trendy, ale prawda jest taka, że latem zawsze możemy sobie pozwolić na więcej. Jest wtedy kolorowo, nas też rozpiera energia, więc dlaczego nie miałybyśmy tego podkreślić swoimi paznokciami? Warto więc w okresie letnim postawić na żywe kolory, które będą się wyróżniać, będą przyciągać wzrok i sprawią, że nabierzemy większej pewności siebie.

Mocne kolory jak najbardziej dozwolone

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jakie kolory mieć na paznokciach latem, to warto wiedzieć, że jak najbardziej mogą to być mocne kolory, wyróżniające się, dodające energii. Może się wówczas okazać, że świetnie będziemy czuły się w kolorach: żółtych, pomarańczowych, zielonych. Klasyczna czerwień także świetnie się sprawdzi, a do tego jeszcze może się okazać, że w letnie dni idealnie będzie do nas pasować błękitny czy różowy. Ważne jest tutaj również to, abyśmy dobrze się czuły w takim kolorze, abyśmy chętnie go pokazywały i wiedziały, że faktycznie idealnie do nas pasuje. Jeśli nie możemy się zdecydować na jeden kolor, zawsze możemy wybrać dwa, albo nawet pomalować każdy z paznokci na inny kolor. W końcu, kto nam zabroni odrobiny letniego szaleństwa?

Co jeśli nie możemy?

Może się okazać, że nasza praca wyklucza malowanie paznokci na mocne kolory. Jeśli wydaje nam się, że wówczas musimy zrezygnować z lakierów na paznokciach, to jesteśmy w błędzie. W tym sezonie modne będą też wszystkie kolory nude, a więc te, które idealnie wtapiają się w kolor naszego paznokcia i praktycznie są niewidoczne. Mimo wszystko, będą one nadawały nam ciekawego wyglądu, a co więcej, będą również idealnie pasowały do każdego stroju, jaki postanowimy założyć latem.

Przede wszystkim zadbane paznokcie

Możemy mieć nawet najmodniejsze kolory na naszych paznokciach, ale jeśli nie będą się one ładnie prezentowały, to nawet podążanie za najnowszymi trendami, w niczym nam nie pomoże. Dlatego warto dopilnować, aby nasze paznokcie były równo przycięte i aby została z nich usunięta nadmierna skórka. Co więcej, trzeba również dopilnować, aby na naszych paznokciach nie było odprysków, bo one również sprawią, że nasze dłonie będą się prezentować nieestetycznie. Nie możemy także zapominać, że codziennie nasze ręce stykają się z różnego rodzaju detergentami, a te mogą powodować ich wysuszanie. Dlatego warto pamiętać o częstym stosowaniu kremów nawilżających, zwłaszcza takich, które będą dbały także o skórę dookoła paznokci i same paznokcie, odpowiednio je wzmacniając. Dopiero na tak zadbane dłonie, możemy nałożyć najmodniejsze w tym sezonie lakiery i mieć pewność, że nasz manicure faktycznie będzie się prezentował wspaniale.

Avon oferuje nam różnego rodzaju lakiery do paznokci. Możemy wybierać w kolorach pastelowych i takich żywszych, możemy wybierać nawet w takich, które będą miały w sobie brokat. To oznacza, że z pewnością znajdziemy tam takie propozycje, które pozwolą nam podkreślić energię, która rozpiera nas latem i sprawia, że naprawdę nam się chce, że mamy siły do działania.