Uwielbiamy lato, bo jest wówczas kolorowo, mamy więcej energii, wyjeżdżamy na urlopy. Jednak może się okazać, że lato to również ta pora roku, podczas której mamy największe problemy ze zrobieniem makijażu, bo boimy się, że od wysokich temperatur, wszystko nam spłynie. Żeby tak się nie stało, powinnyśmy się dowiedzieć, jakich kosmetyków używać, tak aby było trwale, pięknie i jednocześnie, żebyśmy nie miały wrażenia, że mamy na twarzy grubą warstwę różnych produktów.

Lekkie kremy BB

Przede wszystkim latem powinnyśmy zrezygnować z ciężkich podkładów i zdecydować się na lekkie kremy BB. Avon też je ma w swojej ofercie, więc może się okazać, że nie będziemy miały najmniejszych problemów, aby dobrać taki, który odżywi naszą skórę, ochroni ją przed działaniem słońca, a dodatkowo jeszcze wyrówna jej koloryt. Taki krem jest lekki, a jednocześnie skutecznie maskuje wszystkie niedoskonałości, więc możemy być pewne, że będziemy zadowolone z efektu.

Woodoodporny tusz do rzęs

Latem z pewnością będziemy dużo czasu spędzać nad wodą, a to oznacza, że powinnyśmy się zaopatrzyć w takie produkty, które są na nią odporne. Dlatego jeśli wybieramy tusz do rzęs, to powinnyśmy dopilnować, aby był on wodoodporny. Wówczas będziemy miały pewność, że nawet po wejściu do wody nic się z nim nie stanie, a makijaż naszego oka będzie naprawdę nieskazitelny.

Balsamy z filtrami

W tym okresie nasze ciało narażone jest na częsty kontakt z mocnym słońcem, które może niszczyć naszą skórę i zagrażać naszemu zdrowiu. Dlatego tak ważne jest, aby stosować różnego rodzaju kremy z filtrem, które będą nas przed działaniem tego słońca chroniły. Avon oferuje nam kremy o różnej mocy filtra, a dodatkowo jeszcze oferuje nam również takie, które są wodoodporne, więc spokojnie możemy się nimi posmarować nawet wtedy, gdy idziemy do wody. Są nawet specjalne kremy dla dzieci, które zmieniają kolor, a wszystko to po to, aby najmłodsi także zgodzili się na posmarowanie takimi kremami ochronnymi. Warto pamiętać, że mamy tutaj produkty przed opalaniem, jak i balsamy, które powinniśmy stosować po opalaniu. Z jednej strony, będą miały one nawilżyć naszą skórę, a z drugiej sprawić, że opalenizna, którą udało nam się złapać, będzie się utrzymywała przez dłuższy czas.

Na paznokciach możemy zaszaleć

O ile zimą proponowane są nam stonowane kolory na paznokciach, o tyle latem Avon zachęca nas do prawdziwego szaleństwa. Żółty, zielony, mocny niebieski czy pomarańczowy, to żaden problem. Im bardziej wyrazisty i kolorowy nasz manicure, tym lepiej, bo lato w końcu jest po to, aby dobrze się bawić. Dlatego warto się dokładnie przyjrzeć, jakie kolory nam się najbardziej podobają i które z lakierów Avon najlepiej podkreślą naszą letnią swobodę i radość z życia.

Przede wszystkim pamiętajmy, aby wszystkie kosmetyki, które używamy latem, były jak najlżejsze, żeby nie nakładały na nasze ciało ciężkiej maski. Dodatkowo większość z nich powinna być wodoodporna, abyśmy miały pewność, że nic się z nimi nie stanie, nawet gdy będziemy w wodzie.