Makijaż latem, powinien być lekki, wytrzymały, ale jednocześnie też, powinien dodawać energii, pokazywać naszą radość z życia i chęć działania. Dlatego też, warto popatrzeć jakie makijaże na lato są nam proponowane, tak abyśmy miały pewność, że wybierzemy coś, co świetnie podkreśli nasze mocne strony, ale jednocześnie też, będzie pasowało do wakacyjnego szaleństwa i ożywienia.

Dobra baza to podstawa

Musimy wiedzieć, że przy makijażu niezwykle ważna jest dobra baza. Taka, która pozwoli nam zakryć wszystkie niedoskonałości, ale nie będzie obciążać naszej skóry i nie sprawi, że będziemy czuły się tak, jakbyśmy miały maskę. Dlatego też, latem warto wybierać kremy BB. Z jednej strony będą one działały jak krem odżywczy i będą dbały o naszą skórę, a z drugiej będą działały jak podkład, kryjąc wszystkie niedoskonałości i wyrównując koloryt skóry. Co więcej, krem BB jest lżejszy od zwykłego podkładu, więc praktycznie nie będziemy odczuwały, że go na sobie mamy.

Postawmy na żywe kolory

Jeśli chcemy pomalować oczy i zastanawiamy się na jaki kolor, to warto pamiętać, że latem powinnyśmy stawiać na żywe, energiczne kolory. Zielenie, pomarańcze i czerwienie, to będą propozycje, które zawsze świetnie będą się sprawdzać. Co więcej, w tym okresie można sobie pozwolić na makijaże dwukolorowe, a Avon na swojej stronie, pokaże jak pomalować oko latem, aby prezentowało się naprawdę ciekawie. Nie możemy zapominać, że dobrze zrobiony makijaż będzie miał wpływ na nasze samopoczucie, będziemy miały więcej energii, ale i pewności siebie, dlatego też tak ważne jest to, abyśmy dobrze wiedziały, jak pomalować oczy. Rzecz jasna, nie możemy tutaj zapominać o rzęsach, dlatego też powinnyśmy latem używać tuszu wodoodpornego. Wówczas będziemy miały pewność, że nawet zabawy w wodzie nie wpłyną negatywnie na nasz makijaż i przez cały dzień będzie się on prezentował naprawdę wspaniale.

Utrwalacz też się przyda

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasz makijaż będzie się dobrze trzymał w każdej sytuacji, to warto wiedzieć, że Avon oferuje nam specjalny utrwalacz. To taka mgiełka, którą spryskujemy twarz, a ona osiadając na niej, nie tylko wygładza nasz makijaż, ale także sprawia, że staje się on trwalszy, więc nie musimy się już tak bardzo przejmować, że coś się z nim stanie w ciągu dnia. A jeśli będziemy chciały się trochę odświeżyć, nie zmazując jednocześnie całego makijażu, to zawsze można zastosować mgiełkę do ciała. Ona przyjemnie nas schłodzi, doda nam energii, ale jednocześnie nie będzie zmywała naszego makijażu. Dlatego też, świetnie sprawdzi się w podróży dla orzeźwienia.

Warto zobaczyć, jakie kolory będą modne w tym roku, jaki makijaż powinnyśmy mieć, aby dodawał nam energii i miał dobry wpływ na nasze samopoczucie. Im dokładniej przyłożymy się do jego wykonania, tym większa będzie pewność, że nic się z nim nie będzie działo nawet przez cały dzień, a my naprawdę będziemy się w nim dobrze czuć i nie będziemy mieć uczucia maski na twarzy. Avon na swojej stronie ma wiele podpowiedzi, jak zrobić idealny, letni makijaż.