Wybierając perfumy, często zastanawiamy się gdzie je kupić a później przeważnie chcielibyśmy wiedzieć jakiej są klasy. Czy możemy sami stwierdzić czy perfumy są zwyczajnie kiepskie?

Oryginał a podróbka

Każdy z nas wie, że na rynku znajdziemy tanie perfumy. Czy są one jednak warte zakupu? Nasz kraj już od kilku lat zalewa fala podróbek. Dotyczy to przeważnie produktów z Chin. Część z nich jest łudząco podobna do oryginałów. Podrobiony i po prostu kiepski perfum może mieć identyczne opakowanie jak jego oryginał, niestety jego zapach nie koniecznie będzie miał cokolwiek wspólnego z wersją której poszukujemy. Kupując w drogeriach możemy mieć prawie stuprocentową pewność, że perfum będzie dobrej jakości i w pełni oryginalny.

Zalety zakupu perfum przez internet

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto uważnie przyjrzeć się opakowaniu. Przed zakupem zapoznajmy się dokładniej z marką, której perfumy chcemy zakupić. Zwróćmy uwagę jakie perfumy mają pudełka, jakie flakoniki i jakie zamknięcia. Bardzo często w kiepskich i nieoryginalnych perfumach znajdziemy literówki w nazwie. To od razu powinno wyczulić naszą czujność. Nazwa perfum powinna być pełna a nie pisana skrótem lub tylko nazwiskiem twórcy.

Flakonik perfum jest dosyć charakterystyczną częścią zapachu. Warto zaznaczyć, że jego zaprojektowanie i wyprodukowanie oryginału pochłania dużą część budżetu poświęconego na produkcję oryginału perfum. Tanie perfumy z pewnością nie będą miały aż tak dobrze dopracowanego opakowania. Również napisy występujące na flakoniku zazwyczaj dosyć łatwo zetrzeć. Jest to rzecz do łatwego sprawdzenia, dlatego warto to zrobić aby mieć pewność, co tak naprawdę kupujemy.

Perfumy mają również swój odpowiedni kolor. Warto wiedzieć jakie są w oryginale aby nie kupić podróbki. Dobrą próbą dla perfum jest również sprawdzenie ich jakości. Stwierdzimy to po spryskaniu nimi skóry. Jeśli są to perfumy a nie woda toaletowa, zapach alkoholu nie powinien być wyczuwalny. Czasami w wyborze perfum powinien nam po prostu wystarczyć zdrowy rozsądek. Jeżeli sprzedawane są perfumy, których oryginalna wartość jest pięcio-, dziesięcio- lub nawet dwudziestokrotnie większa niż cena za którą możemy je kupić, to mamy do czynienia ze zwykłą podróbką. Nawet jeżeli detale opakowania, flakonu i kolor perfum jest dobrany perfekcyjnie do oryginału.

Pomoże Nam: www.perfumyswiata.pl