Zapewne każda kobieta nie raz nakładała sobie na twarz maseczkę. Zwykle takie kosmetyki kupuje się w drogeriach, czy aptekach. Jednak niewiele osób nie wie, że taką maseczkę możemy przygotować w domu, ze składników, które tak na prawdę mamy dostępne na wyciągnięcie ręki. Dziś mamy dla Was propozycję maseczki odżywczej, którą wykonacie z płatków owsianych.

Zalety maseczki z płatków owsianych

Taka maseczka doskonale nawilża cerę,  łagodzi wszelkie podrażnienia oraz opóźnia efekty starzenia. Jeżeli Twoja skóra wymaga odżywienia, chcesz aby prezentowała się wyjątkowo dobrze i zdrowo, to z pewnością maseczka z płatków owsianych pomoże Ci uzyskać rewelacyjne efekty. Znakomicie sprawdzi się przy wrażliwej cerze, ponieważ ma też działanie przeciwzapalne. Wykoanie jej nie przysporzy Ci żadnego problemu, a efekty z pewnością Cię zaskoczą.

Składniki

5 łyżek błyskawicznych płatków owsianych
5 łyżek ciepłej wody
1 łyżka ciepłego mleka
1 łyżka płynnego miodu

Sposób przygotowania

Płatki owsiane mieszamy z wodą i mlekiem, kiedy papka trochę zgęstnieje dodajemy łyżkę płynnego miodu. Całość musi się połączyć, więc odstawiamy na chwilę najlepiej w ciepłe miejsce. Maseczkę z płatków owsianych nakładamy na wcześniej oczyszczoną twarz omijając okolice oczu. Trzymamy ją około 10 minut, a po tym czasie zmywamy ciepłą wodą. Zabieg można powtarzać raz w tygodniu.