Aby uzyskać olśniewający efekt makijażu, należy prawidłowo wykonać kilka istotnych kroków. Przede wszystkim należy zadbać o stan skóry. Jest to podstawą do pięknego makijażu. Kolejnym krokiem jest użycie odpowiednich akcesoriów do makijażu. Same kosmetyki dobrej jakości nie dadzą nam odpowiedniego efektu. Dopiero dzięki dobranym prawidłowo akcesoriom do make-up’u będziemy w stanie prawidłowo zaaplikować wszystkie kosmetyki. Warto wiedzieć co zrobić, aby utrzymać akcesoria do makijażu w perfekcyjnym stanie. Każda z nas przecież chce, aby akcesoria służyły nam jak najdłużej.

Utrzymanie czystości akcesoriów

Narzędzia makijażowe służą nam w zasadzie każdego dnia. Na nich wszystkich gromadzą się zarówno pozostałości makijażowe, jak i niebezpieczne dla skóry bakterie. Aplikując kosmetyki do makijażu, zwróćmy uwagę, aby nie przenosić bakterii na twarz. Jak to osiągnąć? Przede wszystkim zadbajmy o ich higienę. Pędzle, aplikatory, szczoteczki czy gąbeczki powinny być regularnie myte. Zanieczyszczone akcesoria to pierwszy krok do reakcji alergicznych skóry oraz jej problemów, takich jak wypryski czy zatykanie się porów. O higienę akcesoriów do makijażu powinny dbać nie tylko profesjonalne wizażystki ale i kobiety, które wykonują makijaż wyłącznie sobie samym. Na rynku dostępne są profesjonalne produkty do utrzymania czystości pędzli czy aplikatorów.

Jak czyścić pędzle i aplikatory?

Można jednak skorzystać z tańszego sposobu, stosując mydło antybakteryjne. Pędzle czy inne akcesoria do makijażu myjemy pod bieżącą wodą, wcześniej aplikując na dłoń antybakteryjne mydło. Narzędzia myjemy dokładnie, aż do momentu kiedy woda wypływająca po umyciu narzędzi była czysta. Nie ma powodów do obaw o stan naszych narzędzi po myciu. Odpowiednio wysuszone powrócą do swojego pierwotnego stanu, nie zawierając już jednak bakterii. Po umyciu akcesoria kładziemy na papierowym ręczniku. Wchłonie on nadmiar wody. Nigdy nie przyspieszajmy procesu schnięcia akcesoriów, używając np. suszarki. Może to spowodować uszkodzenie struktury narzędzia. Pamiętajmy aby po myciu ustawić pędzle w pozycji pionowej, włosiem do góry.