Włosy to atrybut każdej kobiety. Piękne, zadbane kosmyki dodają pewności siebie, a dodatkowo są ozdobą do każdego stroju. Prawidłowa kondycja włosów zależy od wielu czynników. Ma na nią wpływ pogoda, używane kosmetyki, a nawet nasza codzienna dieta.

Szampon i odżywka

Warto dobierać kosmetyki do pielęgnacji włosów zgodnie z tym co dzieje się na naszej głowie. Jeżeli mamy włosy przesuszające się, kupmy szampon i odżywkę przeznaczoną właśnie do tego rodzaju włosów. Jeżeli nasze włosy przetłuszczają się, albo mamy kręcone, sztywne kosmyki zdecydujmy się właśnie na produkty do takich właśnie włosów. Nie obciążajmy ich dodatkowo dużą ilością kosmetyków, bo to nie wpływie korzystnie na ich kondycję. Kupuj tylko sprawdzone szampony i odżywki, takie które dobrze znasz i są rekomendowane do Twoich włosów.

Stylizacja włosów

Nie od dziś wiadomo, że nadmierna ilość kosmetyków takich jak lakier, pianka czy żel, przyczyniają się do pogorszenia stanu naszych włosów. Dodatkowo używanie suszarki, czy prostownicy też nie działa na nie korzystnie. W przypadku stylizacji włosów np. lokówką, czy suszarką i szczotką, warto zaopatrzyć w różnego rodzaju kosmetyki, które zabezpieczą nasze kosmyki przed działaniem wysokiej temperatury. Z pewnością to sprawi, że nasze włosy nie będą przesuszone, spalone czy pokruszone. Warto też ograniczyć używanie kosmetyków stylizujących do minimum, ponieważ one także dodatkowo obciążają i osłabiają nasze włosy.

Szczotkowanie włosów

Warto powrócić do tego zwyczaju, który odszedł gdzieś w niepamięć. Kobiety kiedyś szczotkowały włosy regularnie, dzięki temu zabiegowi kosmyki prezentowały się zdrowo i pięknie. Nie potrzeba na to dużo czasu, wystarczy, że poświecisz parę minut przed snem na tą czynność, a efekty przyjdą szybciej niż Ci się wydaje. Co da nam szczotkowanie włosów? Przede wszystkim usuniemy z nich wszelkie zabrudzenia dnia codziennego jak np. kurz, brud, resztki kosmetyków. Dodatkowo poprawimy krążenie krwi, dzięki temu zabiegowi włosy będą bardziej dotlenione co przełoży się na ich wzmocnienie i blask.

Warto pamiętać

Nigdy nie szczotkuj włosów mokrych, to przyczyni się do ich uszkodzenia. Do rozczesania użyj wtedy grzebienia o szerokich zębach. Nie pożyczaj swoich szczotek i grzebieni nikomu. To bardzo szybki sposób na przeniesienie różnego rodzaju chorób skóry głowy i włosów. Lakier rozprowadzaj na włosach z odległości około 20cm. Dzięki temu nie będą one posklejane i z pewnością nie nałożysz go za dużo. Co jakiś czas stosuj maseczki odżywcze i poprawiające kondycję. Mogą być kupne lub zrobione własnoręcznie w domu. Do związywania włosów w kucyk nie używaj tzw. gumek recepturek, one strasznie niszczą i wyrywają włosy.