Wiele osób z różnych względów musi wysyłać systematycznie przesyłki za granicę. Często Są to kraje znajdujące się blisko Polski, jednak mimo wszystko koszty wysyłki zazwyczaj sięgają powyżej 100 zł. To bardzo odrzuca wiele osób które poszukują alternatywnych standardowych kosztów.

Drobne przesyłki do 1kg – wysyłka listem poczty polskiej

Drobne przesyłki do 1 kg to często wysyłka różnego rodzaju ubrań, kosmetyków czy innych gadżetów bardzo lekkich. Wiele osób w tym momencie szuka kuriera który dostarczy tego typu produkty. Przypadku jeżeli szukamy pośrednika najczęściej wpisując w wyszukiwarkę “przesyłki kurierskie za granicę” – mamy do czynienia z dostawą za około 100 zł. Warto tutaj wiedzieć o tym, że możemy zdecydować się na wysyłkę jakiej zawartości w formie listu preferuje Poczta Polska w cenie do 30 zł. Jeżeli nasza przesyłka waży nawet 0,5kg to wyślemy ją za niecałe 20zł. Jest to bardzo dużo korzyści oszczędność której warto korzystać Tym bardziej że w tej sytuacji Poczta Polska zwolniona jest od podatku od obrotu towarów i usług VAT, dzięki czemu cena listów kosztuje Nas 23% mniej.

Paczki do 30kg – przesyłki kurierskie z umową na drobny wolumen

Jeżeli miesiąc w miesiąc systematycznie wysyłamy kilka przesyłek to warto nawiązać współpracę z jedną z wiodących firm kurierskich, które jeżeli dobrze ponegocjujemy zaoferują nam bardzo atrakcyjne ceny. Nawet jeżeli negocjacji okażą się nieudane to na pewno otrzymamy niższą ofertę niż możemy uzyskać przez zwykłe wyszukiwanie przesyłek kurierskich w internecie. Z najgorszych warunkach i tak 30% mniej zapłacimy za tego typu usługi. Jeżeli Postaramy się i z angażujemy się w szukanie najlepszej oferty na przesyłki kurierskie to jest duży potencjał aby otrzymać ofertę trzykrotnie mniejsza od tej które znajdują się w internecie u pośredników. Znamy historię w której jedna z wiodących firm kurierskich zaproponowała swojemu klientowi przesyłki do kilku państw takich jak Niemcy czy Wielka Brytania w cenie 35zł netto za 10kg i 45zł netto za 30kg. To naprawdę niskie koszty i warto tutaj postawić na negocjacje, które pozwolą wypracować takie bądź nawet lepsze ceny. W sytuacji przedstawionej wyżej Klient nie otrzymał żadnego minimalnego miesięcznego w którym musi zdecydować się przy ładowaniu przesyłek dlatego przy deklaracjach wysyłkowych w skali miesiąca te ceny Mogłoby być jeszcze lepszy i bardziej atrakcyjne.