Na co zwrócić uwagę i co jest ważne przy zakupie perfum? Takie pytania zadaje sobie mnóstwo osób. Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie, jednak poniżej prezentujemy listę najczęstszych wątpliwości. Jeżeli będziemy mieli podstawową wiedzę na ten temat, będzie nam znacznie łatwiej dokonać wyboru idealnych perfum.

Jak testować zapach?

Skoncentrujmy się na 3, czy maksymalnie 4 zapachach. Każdy perfum składa się z kilku nut zapachowych, warto więc ograniczyć nasz wybór do tych, które najbardziej nam odpowiadają pod względem aromatów. Warto sprawdzać zapachy na tzw. blotterach, czyli podłużnych papierkach, które dostępne są w drogeriach i perfumeriach. Wystarczy go spryskać wybranymi perfumami i odczekać. Prawidłowy zapach będzie dopiero wyczuwalny po kilku godzinach, tak więc nie warto podejmować decyzji na gorąco. Perfumy warto także testować na skórze, najlepiej na nadgarstku. Wówczas będziemy mieli 100% pewność jak dany zapach prezentuje się w połączeniu z naszą skórą.

Próbki

Dużo firm oferuje zakup próbek. Takie mini perfumiki możemy przetestować kilka razy. Możemy zobaczyć jak długo utrzymuje się aromat, oraz sprawdzić, czy przy dłuższym noszeniu nadal ten zapach nam się podoba. Nierzadko zdarza się bowiem, że przy pierwszym użyciu aromat nam odpowiada, a jednak z biegiem czasu okazuje się, że to zupełnie nie to. Warto więc przed zakupem dużego flakonika, zaopatrzyć się w niewielkie próbki, które z pewnością będą nam bardzo pomocne.

Gdzie kupować?

Takie produkty warto kupować w perfumeriach czy drogeriach, mamy wówczas pewność, że dostaniemy oryginalny produkt, choć z pewnością w wyższej cenie. Oczywiście można zamówić perfumy w sklepie internetowym , gdzie cena zdecydowanie zachęca. Jednak warto korzystać ze sprawdzonych miejsc w sieci, wówczas nie ryzykujemy otrzymaniem podróbek czy uszkodzonych flakoników.