Każda kobieta lubi pięknie pachnieć. Mamy różne pH skóry, dlatego większość zapachów zmienia się w zależności od tego, kto ich użyje – w efekcie każdy człowiek ma swój indywidualny zapach nieporównywalny z żadnym innym. Większość z nas dopasowuje perfumy do stylizacji, nastroju i pory roku – latem sięgamy po świeże, kwieciste, ożywcze nuty cytrusowe i kwiatowe, zaś zimą skłaniamy się bardziej ku ciężkim, zmysłowym zapachom, w których dominuje piżmo.

Temat rzeka

Warto wiedzieć co nieco o perfumach – jak powstaje zapach, jakie akordy wyróżniamy w zależności od buteleczki i jak je kupować oraz aplikować. To wcale nie jest tak oczywiste, jak można by przypuszczać. W tym artykule zajmiemy się zagadnieniem aplikowania perfum – aby oszałamiająco pachnieć i przyciągać uwagę, nie wystarczy spryskać się nimi z góry na dołu. Perfumowanie to naprawdę trudna sztuka – aby ułatwić sobie życie, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim istotna jest nie tylko ilość zaaplikowanego zapachu, ale również wybór odpowiednich miejsc na ciele.

Gdzie aplikować?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie aplikować perfumy, aby cieszyć się ich zapachem bardzo długo, spieszymy z odpowiedzią. Idealne do tego celu będą przeguby dłoni, skronie, dekolt, szyja, zgięcia łokci oraz miejsca pomiędzy piersiami. To jednak nie wszystko, ponieważ nie poprzestajemy na skórze –  aby Twój ulubiony zapach był jeszcze bardziej wyraźny i towarzyszył Ci dłużej, warto spryskać także ubranie oraz włosy, które naprawdę świetnie pochłaniają zapachy. Aby efekt był najlepszy, w tym przypadku perfumy powinno się aplikować na świeżą, umytą i wysuszoną fryzurę.

Ile?

Nie za dużo i nie za mało – jak wszędzie, także i w tym przypadku najbardziej wskazany jest umiar. Parę pryśnięć na ciało i włosy w zupełności wystarczy, pamiętajmy też, że nie musimy pamiętać o każdym z miejsc wrażliwych na zapachy. Wystarczą trzy punkty na ciele, by unoszący się zapach był intrygujący, jednocześnie wyczuwalny i nienachalny.

Jak się perfumować?

Przede wszystkim dokładnie, to znaczy pamiętając o wszystkich miejscach czułych na zapachy. Ponadto perfumy aplikujemy wyłącznie na czystą, dobrze wysuszoną skórę – tylko taka odpowiednio „złapie” wszystkie akordy. Zapachy należy aplikować z umiarem na kilka chwil przed włożeniem ubrania – dzięki temu odpowiednio osiądą na naszej skórze. Dopiero po włożeniu sukienki czy innych elementów garderoby można przejść do drugiej części aplikacji – rozpylić nieco zapachu w powietrzu i szybko przejść przez perfumową chmurkę. Dzięki temu nasze ubranie będzie pachniało równie pięknie, jak nasze ciało.

Dodatkowe wskazówki

Warto wziąć pod uwagę, że każdy z nas ma inny typ skóry i w związku z tym trwałość zapachu będzie uzależniona nie tylko od tego, jakich perfum użyjemy i w jakiej ilości, ale także od typu skóry. Zapachy trzymają się najdłużej na cerze tłustej, ponieważ taka skóra produkuje dużo sebum, które doskonale eksponuje nuty zapachowe