Nasz wizerunek jest pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę osoby wokół nas. Jak stworzyć idealny wizerunek samego siebie? Czy make-up będzie nam w tym pomocny? Każdego dnia jesteśmy spotykamy nowych ludzi, musimy przekazywać swoje racje czy po prostu dobrze czuć się we własnej skórze. Co robić aby każdego dnia nasz wizerunek był w najlepszej formie?

Makijaż i jego zalety

Przez wiele lat, makijaż traktowany był jako rzecz wyjątkowa. Stosowany był wyłącznie na specjalne okazje. Kojarzył się również z raczej karykaturalnym sposobem podkreślania urody a efekt maski, który był powodowany jeszcze niedoskonałymi kosmetykami, nie zachęcał do częstego stosowania produktów do makijażu. Obecnie wszystko się jednak zmieniło. Dostępne na rynku kosmetyki do makijażu produkowane są w sposób, który umożliwia wykonanie praktycznie niewidocznego makijażu. Makijaż powinien być uzupełnieniem naszej urody a nie jej zastąpieniem. Kosmetyki do makijażu coraz częściej, oprócz funkcji koloryzującej i upiększającej, mają również funkcję pielęgnującą. Chronią nas przed wpływem promieni słonecznych, nawilżają skórę i nadają jej zdrowy wygląd.

Trendy w makijażu

Z roku na rok trendy makijażowe zmieniają się jak w kalejdoskopie. Od bardzo mocnych makijażów, podkreślających zarówno oczy jak i usta we wręcz agresywny sposób, po niezwykle naturalne, prawie niewidoczne makijaże. Warto pamiętać, że nie powinniśmy bezwzględnie trzymać się trendów. Każdy z nas ma swoje indywidualne upodobania, które nie koniecznie muszą zgadzać się z ty, co aktualnie jest modne. Do tego należy wspomnieć, iż przy wykonywaniu makijażu, należy wybrać taki, który do nas po prostu pasuje. Wpływa na to wiele czynników. Makijaż pomoże nam uwydatnić nasze dobre strony oraz ukryć te słabsze.

Jak odpowiednio podkreślić naszą urodę?


Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na typ karnacji. Zupełnie inne makijaże będą pasowały do osób z jasną a inaczej do osób z ciemną karnacją. Kształt twarzy również ma ogromny wpływ. Dzięki makijażowi możemy np. podkreślić policzki w celu wysmuklenia twarzy lub rozjaśnić boki nosa dla jego pomniejszenia. Kolejnym elementem w prawidłowym doborze makijażu są oczy. Ich kolor będzie decydował o to jakie kolory nam pasują. Starajmy się po prostu nie przedobrzyć w ilości i kolorach produktów do makijażu. Co za dużo, to nie zdrowo.