Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka. Pięknie udekorowany kościół, prześliczna Panna Młoda tonąca w bieli, Pan Młody w świetnie skrojonym garniturze, morze świeżych kwiatów, wzruszeni goście, jeszcze bardziej wzruszeni Państwo Młodzi – i słowa pełne miłości, wierności i wzajemnej obietnicy, że na zawsze razem. Tę cudowną scenerię koniecznie trzeba uzupełnić o drobiazg, jakim jest udany makijaż Młodej Pani.

Bohaterka tego dnia

Młoda Pani jest niekwestionowaną bohaterką tego dnia. To na nią kierują się spojrzenia gości, to ona przykuwa wzrok, to jej suknia, fryzura i makijaż znajdują się w centrum uwagi. Każda kobieta chce wyglądać pięknie, a Pannie Młodej zależy na tym po dwakroć – żeby ładnie prezentować się w oczach innych, w oczach ukochanego i swoich własnych. Nie od dziś wiadomo, że jeśli czujemy się dobrze we własnej skórze, ta pewność promieniuje z nas na wszystkie strony – właśnie dlatego tak ważne jest, aby Panna Młoda wyglądała olśniewająco i czuła się piękna, najpiękniejsza.

Liczy się każdy detal

Na perfekcyjny wizerunek w tym przypadku składa się parę elementów. Większość z nas powie z całą pewnością, że najważniejsza jest cudowna suknia – to prawda, że dopasowana do kształtu figury kreacja jest niezwykle ważna, ale na pewno nie będzie wyglądała tak dobrze bez idealnej fryzury, przepięknego makijażu i wygodnych bucików na obcasie. Make-up i włosy „zostawia się” zawsze na dzień ślubu – to duża odpowiedzialność i niemało ryzyko. Panny Młode udają się zwykle do zaufanych fryzjerów i kosmetyczek, aby być pewne olśniewających efektów końcowych… Jeśli chodzi o makijaż, warto postawić na dobre, trwałe kosmetyki, który nie rozmyją się po paru godzinach, ale pozostaną w nienaruszonej formie do końca wesela.

Makijaż na piątkę z plusem

Solidna, matowa baza, cienka warstwa podkładu w kolorze skóry, delikatne wykończenie pudrem transparentnym, mocno podkreślone oczy, odrobina różu na policzkach i wydatne, ponętne usta – taki make-up pasuje do każdej kobiety. To klasyczna opcja, która jednocześnie prezentuje się najbardziej efektownie i pasuje do każdej z nas – blondynek, brunetek, szatynek i właścicielek pięknych, rudych kędziorów. Bez względu na to, jaką fryzurę i jaką suknię będzie miała Panna Młoda, klasyczny smokey eye i delikatnie podkreślone detale sprawdzą się na piątkę z plusem.

Co w trendach piszczy

W tym sezonie modne jest też dodatkowe podkreślanie oczu odrobiną złotego cienia, która nakłada się też nad górną wargą i w kącikach oczu. W ten sposób można pięknie podkreślić rysy twarzy i delikatnie ją rozświetlić, co fenomenalnie komponuje się z bielą sukni. Trendy w make-upie zmieniają się z prędkością światła, ale makijaż ślubny od dawien dawna wygląda podobnie – klasycznie, pięknie, idealnie. Warto na taki makijaż postawić, aby wyglądać rewelacyjnie i właśnie tak się czuć w tym najważniejszym dniu. Wówczas wszystko wypadnie dobrze, goście zostaną olśnieni, a zdjęcia wyjdą przepięknie, jednak co najważniejsze – Panna Młoda będzie zadowolona!