Jakie kolory do siebie pasują? Co najlepiej sprawdzi się w kuchni, co w łazience a co w salonie czy sypialni? Jakie kolory łączyć ze sobą aby efekt był zachwycający?

Kolory we wnętrzu


Urządzając dom lub mieszkanie wiele z osób decyduje się zrobić to samodzielnie. Często nie poświęca się jednak zbyt dużo czasu na decyzję o wyborze kolorów do wnętrza. A przecież będą one nam towarzyszyły przez cały czas przebywania w danym wnętrzu. Taka decyzja jest niestety przeważnie dokonywana będąc już w markecie budowlanym, stojąc przed ogromną kolekcją farb, które dla laika mogą się zupełnie nie różnić a dostępne kolory powodują zawrót głowy. Warto poświęcić dłuższą chwilę przed wizytą w sklepie, aby zadecydować o kolorach farb w spokojnej atmosferze i w pełni świadomie.

Pasujący kolor ścian


Pytanie tylko jakie kolory do siebie pasują? Co najlepiej sprawdzi się w kuchni, co w łazience a co w salonie czy sypialni? Jakie kolory łączyć ze sobą aby efekt był zachwycający?
Najlepiej będzie abyśmy na samym początku wybrali jeden kolor dominujący, którym pomalujemy wnętrze a jego odcienie możemy zastosować wybierając stosowne tkaniny i dodatki. Biel jest dosyć bezpiecznym wyborem ponieważ pasują do niego wszystkie barwy. Może być tłem dla kontrastowych barw, takich jak błękit czy czerwień. Kolejnym neutralnym kolorem jest szarość. Ona też jest znakomitym tłem dla wszystkich innych kolorów: od bieli do czerni.
Każdy kolor możemy zobaczyć w sklepie na próbniku. Pamiętajmy jednak o tym, iż wybierając intensywne barwy, na dużej powierzchni będą nam się wydawały zdecydowanie ciemniejsze niż na próbniku. Problem występuję też z wyborem kolorów przy różnym rodzaju światła. Jest rzeczą dosyć ważną iż każdy kolor będzie się prezentował inaczej przy świetle dziennym a inaczej przy żarówce. Mając to na uwadze, nie podejmujmy ostatecznej decyzji o wyborze koloru przy półce w sklepie.