Oryginalne perfumy to w dalszym ciągu towar luksusowy. Szukając okazji cenowych często, możemy trafić na nieuczciwych sprzedawców, którzy w dużo niższej cenie proponują nam kiepskiej jakości podróbki twierdząc, że towar jest oryginalny. Warto powiedzieć sobie szczerze, dobrej jakości perfumy kosztują, a jeżeli ktoś próbuje nas przekonać, że ma do sprzedania oryginał za kilkanaście/kilkadziesiąt złotych, to powinna nam się zapalić czerwona lampka. Owszem okazje cenowe się zdarzają, ale zwykle w drogeriach i perfumeriach.

Internet

JAK OSZCZĘDZAĆ?

Tutaj z pewnością czeka na nas ogromny wybór perfum. Warto jednak kupować tylko w rekomendowanych sklepach i u sprawdzonych sprzedawców. Będziemy mieli wówczas 100% pewności, że towar pochodzi z pewnego, legalnego źródła. Zakupy z dostawą do domu, to z pewnością wygoda i oszczędność czasu.  Niestety internet to także miejsce, gdzie najłatwiej możemy dać się oszukać.  Dlatego, jeżeli wydaje nam się, że cena jest znacznie niższa niż gdzie indziej, lub gdy ktoś nie chce nam podać pochodzenia sprzedawanego towaru lub nie pozwala na zwrot w razie stwierdzenia nieprawidłowości, to powinniśmy być bardzo ostrożni przy zawieraniu transakcji. Solidny sprzedawca powinien bez problemu odpowiedzieć na nurtujące nas pytania oraz umożliwić nam zwrot nieużywanego towaru w ciągu 14 dni. Polecamy więc zakupy przez internet w sprawdzonych sklepach branżowych.

Drogerie i perfumerie

Z pewnością w tego typu miejscach mamy pewność, że sprzedawany towar jest oryginalny. Jeżeli jeszcze nie wybraliśmy zapachu albo chcemy dopiero poznać nowości, warto wybrać się właśnie tutaj. Wszystkie sprzedawane perfumy są zwykle w wersji do testowania, czyli przed zakupem możemy sprawdzić, czy dany zapach nam odpowiada i czy jest tym którego szukamy. Ogromny wybór perfum to duża szansa, że znajdziemy ten jedyny, który będzie dla nas idealny. Jedynym minusem zakupu w perfumeriach i drogeriach może okazać się cena, która zwykle jest wyższa od tych w internecie. Warto jednak przed zakupem zapoznać się ze stroną internetową sklepu, być może przy zakupie on line cena będzie niższa, albo będzie informacja o zbliżającej ofercie cenowej. Warto śledzić i polować na promocje.

W sklepach bezcłowych

Takie punkty znajdują się zwykle na lotniskach. Ogromny wybór zapachów w połączeniu z niską ceną to gwarancja udanych zakupów. Taki sklep ma także jeszcze jeden plus, znajdziemy w nim nowości, które są ciężko dostępne w Polsce. Jest więc idealny dla osób, które cenią sobie oryginalność.