Święta święta i po świętach, któż nie zna tego powiedzenia. Jednak jest kilka sposobów na to, aby ten świąteczny klimat zatrzymać na dłużej. Jednym z najprzyjemniejszych jest zapewne wspólne oglądanie filmów, które wprowadzą Was ponownie w ten niepowtarzalny nastrój. Jeżeli tylko macie ochotę na lekkie i przyjemne kino, to koniecznie musicie obejrzeć wszystkie poniższe tytuły. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. To filmy sprzed kilkunastu lat, bardzo klimatyczne i zachwycające.

Ja Cię kocham, a Ty śpisz

To fantastyczna komedia romantyczna, którą można obejrzeć w zimowy wieczór z kubkiem gorącej czekolady w ręce. To historia Lucy, dziewczyny która sprzedaje bilety na stacji metra. Któregoś dnia ratuje ona życie mężczyzny (Petera) w którym jest bardzo zauroczona. W wyniku wypadku zapada on w śpiączkę, a w szpitalu jego rodzice, biorą Lucy jako narzeczoną ich syna. To bardzo ciepła opowieść, w której znajdziecie miłość, humor i dużo pozytywnej energii. Z całego serca polecam.

Kevin sam w domu

Czy jest ktoś kto jeszcze nie zna Kevina? Nie sądzę! To świetna rodzinna komedia ze Świętami Bożego Narodzenia w tle. Telewizja co roku zaprasza nas kilkukrotnie do obejrzenia tego filmu, tak więc na pewno każdy, a przynajmniej większość z Wam oglądała go co najmniej raz. Historia małego chłopca, który zostaje sam w domu, bawi już od lat wszystkich niezależnie od wieku. Jeżeli nie mieliście okazji zobaczyć, jak Kevin broni swojego domu przed dwoma włamywaczami, to koniecznie musicie nadrobić.

Opowieść wigilijna Myszki Miki


Fantastyczna bajka rysunkowa dla dzieci, jednak jej przesłanie z pewnością zapadnie w pamięć także dorosłym. To historia bankiera, który swoje życie poświęcił dla pieniędzy. Ebenezer Scrooge jest skąpcem, chciwą i bezduszną osobą, która nie liczy się z innymi. W Wigilię spotyka trzy duchy, przez które sknerus w końcu coś zrozumie. Bajka nie jest długa, ale robi bardzo duże wrażenie. Wielka szkoda, że nie jest tak bardzo znana jak inne tego typu produkcje. Warto oglądnąć.

W krzywym zwierciadle. Witaj Święty Mikołaju

Seria fantastycznych komedii w krzywym zwierciadle, to doskonały sposób na miłe spędzenie wieczoru. W tej części Clark Griswold chce zorganizować magiczne święta dla całej rodziny. Niestety komplikacja wpadek sprawia, że z chwili na chwilę magiczny nastrój pryska. Pięknie ozdobiony lampkami dom nie chce świecić. Choinka jest za duża, a w domu pojawia się mnóstwo gości, niekoniecznie tych, którzy byli zaproszeni. Te i inne sytuacje doprowadzają do mnóstwa śmiesznych i scen, które z pewnością wywołają śmiech u każdego. W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć tak klimatyczne i fantastyczne kino.

Oczywiście lista jest o wiele dłuższa. Ze starszych produkcji (tych przed 2000 rokiem) można dodać jeszcze drugą część Kevina, czyli Kevin sam w Nowym Yorku, Świąteczną gorączkę czy Cud na 34. ulicy. Z tych nie co nowszych filmów warto zwrócić uwagę na To właśnie miłość, Ekspress polarny, Listy do M czy Rodzinny dom wariatów. Zapewne każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Warto też zobaczyć kilka tytułów z zimą w tle o których już pisaliśmy.