Zima to czas w którym piętrze pracują na całego aby ogrzać jak najefektywniej nasze domy i mieszkania. Nie jest żadną tajemnicą że niestety gaz ogrzewający piece z których woda trafia do grzejników jest bardzo drogi i w niejednym domu miesięczne koszty przekraczają nawet 500 zł.

Inne metody grzania domu

Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na zupełnie inne rozwiązania i montują systemy które pozwolą im skali roku zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Taka inwestycja zwraca się praktycznie w ciągu jednej zimy, a w gruncie rzeczy przynosi pozytywne rezultaty przez wiele lat.

Farelka i grzejnik elektryczny

Jednym z lepszych rozwiązań może być mocniejsze nagrzewanie jednego z pomieszczeń. Takiej sytuacji płacimy jedynie za nagrzanie jednej powierzchni, a nie całego domu czy mieszkania. Już taka podstawowa czynność pozwoli nam zaoszczędzić do tysiąca złotych skali jeździmy, a w konsekwencji całego gdzie zimowego grzania. W tej sytuacji najczęściej montuje się farelki lub dodatkowe grzejniki w sypialni lub salonie. Takie rozwiązania są na prąd jednak w konsekwencji pozwolą zaoszczędzić korą część gotówki. Wielu domach nie korzysta się z wielu pomieszczeń i tak naprawdę nie ma sensu maksymalnie ich ogrzewanie. W tej Sytuacji zakup farelki lub grzejnika elektrycznego to znakomity pomysł. Warto przy tym wiedzieć jaka jest różnica między farelką lub grzejnikiem elektrycznym.

Farelka

Przypadku decydujemy się na farelkę lub grzejnik nie ma tutaj czegoś takiego jak hasło: Co jest lepsze? – W konsekwencji Wszystko zależy od naszych predyspozycji i możliwości na podstawie których powinniśmy dopasować odpowiednie urządzenia. W przypadku mniejszych powierzchni warto zastosować farelkę która w szybki sposób jest w stanie rozprowadzić ciepło na całej przestrzeni. Dobra farelka posiada również dobrą wentylację która w sposób szczególny ogrzane powietrze rozprowadza od razu na całej powierzchni pokoju.

Grzejnik elektryczny

Jeżeli myślimy o grzejniku elektrycznym jest lepsze rozwiązanie powierzchni na których nagrzewanie powinno odbywać się minimum przez kilka godzin. Grzejniki elektryczne w konsekwencji są w stanie nagrzać większe powierzchnie. Jednak ich minusem jest to że nie rozprowadzają równomiernie powietrza. Sprawdzi się zatem przypadku większej powierzchni gdzie nasze urządzenie powinno maksymalnie możliwie jak najefektywniej ocieplić powietrze znajdujące się wokół.