Drewno od lat jest najpopularniejszym materiałem w wykończeniu wnętrz. Jakie elementy drewniane wybrać, aby nasze wnętrze było zgodne z najnowszymi trendami? Na rynku znajdziemy elementy drewniane w wielu różnych postaciach. Największymi elementami są surowe deski jak i panele. Można stosować je na podłogach, sufitach oraz na ścianach. Dzięki zastosowaniu drewna we wnętrzu, uzyskuje ono nadzwyczajną przytulność, zachowując świetny design i elegancję.

Zalety drewna

Drewno posiada niesamowite właściwości, dzięki którym elementy drewniane służą nam przez kilkadziesiąt, kilkaset czy nawet przez tysiące lat. Niektóre gatunki drewna nie wymagają właściwie żadnej konserwacji. Dzięki temu, drewno jest stosowane zarówno jako materiał wykończeniowy, jak i element konstrukcyjny czy materiał z którego powstają np. meble. Drewno jest podatne na cięcie, wyginanie, szlifowanie, łączenie czy malowanie. Różnorodność materiału sprawia, że każde wnętrze jest wyjątkowe. Wykorzystując drewno, możemy być pewni, że nasze wnętrze nigdy nie będzie nudne. Każdy kawałek drewna jest wyjątkowy. Nie ma dwóch identycznych kawałków. Ta niepowtarzalność materiału sprawia, że nigdy nie wyjdzie ono z łask projektantów.


Wnętrza, które stawiają na dominację drewna, emanują swoim ciepłem. Ich niesamowity klimat sprawia, że chce się tam przebywać jak najdłużej. Zarówno wnętrza tradycyjne jak i te zupełnie współczesne świetnie przyjmują akcenty drewniane. Naturalne drewno to również gwarancja naszego dobrego samopoczucia. Drewno ma właściwości uspokajające i pozytywnie nastrajające do życia. Bez względu na to, czy drewno będzie dominowało we wnętrzu czy będzie stanowiło akcenty, jego ciepło pozwoli na pozytywną aurę we wnętrzu. Drewniane podłogi, ściany czy sufity, sprawdzą się zarówno w zaciszu domowym, jak i w kawiarniach, restauracjach, hotelach czy wnętrzach użyteczności publicznej.