Sklepowe półki pełne są produktów do pielęgnacji pomieszczeń domowych. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy są nam one niezbędne przy codziennym sprzątaniu? Większość z nich z powodzeniem można zastąpić środkami domowej roboty.

Soda oczyszczona

Ten produkt bez dwóch zdań powinien znaleźć się w każdym domu. Z jego pomocą możemy usunąć wszelkie zabrudzenia, a także pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów. Soda oczyszczona ma wszechstronne zastosowanie, począwszy od używania jej do pieczenia, przez sprzątanie, pranie po wybielanie zębów. Ma niezwykłe właściwości w połączeniu z innymi półproduktami dają fantastyczny efekt.

Jak zrobić domowe środki czystości

Połączenie sody oczyszczonej z octem da nam fantastyczny środek do czyszczenia kuchni, czy łazienki. Znakomicie poradzi sobie z umyciem wanny, umywalki, zlewozmywaka w kuchni, czy wszelkich przypaleń. Miksturę w postaci papki nakładać na czyszczoną powierzchnię, po kilku minutach spłukać ciepła wodą i wytrzeć miękką szmatką. Natomiast połączenie octu z wodą da nam fantastyczny płyn do mycia okien, luster i wszelkich szklanych powierzchni. Mozna go też użyć do umycia blatów w kuchni i wszelkich chromowanych elementów. Po użyciu należy wytrzeć miękką szmatką. Efekt rewelacyjny.

Inne produkty

Poza sodą i octem, do produkcji domowych środków czystości możemy też używać soli, kwasku cytrynowego, czy cytryny. Połaczenie wody, kwasku i odrobiny octu da nam fantastyczny środek do usuwania kamienia z czajników, czy ekspresów. Sama cytryna natomiast znakomicie usunie na przypalenia z żelazka. Połączenie wody, cytryny, soli i octu da nam bardzo dobry płyn do naczyń, który znakomicie domywa szkło, garnki i patelnie. Kombinacji jest na prawdę bardzo dużo, a produkty, które mamy w domu znakomicie radzą sobie z brudem i bakteriami.