SPA – to brzmi dumnie! Któż z nas nie miałby ochoty oddać się chwili przyjemności w jakimś luksusowym hotelu? To świetna formuła, kiedy możemy oddać się (dosłownie) w ręce specjalistów- masażystek, kosmetyczek… Poświęcenie sobie odrobiny uwagi i skupienie się na swoich potrzebach jest nam od czasu do czasu bardzo potrzebne – tak, aby złapać odpowiedni balans i odzyskać odpowiednie patrzenie na wiele codziennych spraw. Nie trzeba jednak nigdzie wyjeżdżać, żeby zrobić sobie SPA.

Formuła SPA

SPA (łac. Sanitas per aquam – zdrowie dzięki wodzie) to mówiąc krótko spokojny, powolny relaks. Formuła SPA nie polega na godzinnym wyjściu do kosmetyczki albo zrobieniu żelowych paznokci, to nie wizyta w luksusowym sanatorium ani wakacje pod palmą. W SPA trzeba skupić się na swoim prywatnym poczuciu komfortu, na odpoczynku i zbalansowaniu ciała, umysłu i duszy. Z założeniu podstawowym głównym celem jest oddanie się w ręce osób, które poddadzą nasze ciało licznym zabiegom, przywracając urodę, kojąc nerwy i zmysły i sprzyjając wyciszeniu. Takie niespieszne rytuały pielęgnacyjne odnoszą zwykle świetne efekty – pomagają odzyskać siły, wewnętrzną harmonię i poczucie równowagi. Naładowane pozytywną energią, możemy z optymizmem i zapasem sił stawić czoła wyzwaniom codzienności.

Przygotowanie do domowych zabiegów

Taką formułę znajdziesz nie tylko w profesjonalnych miejscach, ale możesz ją stworzyć sama w swoim własnym domu, a konkretnie – łazience. W tym celu przygotuj ulubione, pachnące kosmetyki, zapachowe świece, miękkie ręczniki frotte, a przede wszystkim wycisz telefon, nastaw ulubioną muzykę, nalej do kieliszka wino i zarezerwuj dużo wolnego czasu.

Po pierwsze – peeling

Najpierw zajmij się złuszczeniem naskórka z pomocą peelingu (wybierz dobry produkt, najlepiej naturalny, o przyjemnym aromacie). W taką oczyszczoną skórę szybciej wnikają aktywne – tym bardziej, jeśli podczas peelingu wykonasz masaż pobudzający krążenie i poprawiający odżywienie komórek skóry. Dobierz preparat do potrzeb skóry – twarz, szyję i dekolt oczyść delikatnym peelingiem drobnoziarnistym lub enzymatycznym, który działa w charakterystyczny sposób – rozpuszcza komórki zrogowaciałego naskórka. Na resztę ciała zastosuj peeling gruboziarnisty, a na sam koniec dokładnie spłucz wszystkie kosmetyki pod prysznicem.

Po drugie – kąpiel

W tym momencie możesz przystąpić do drugiej części domowego SPA, czyli do relaksującej kąpieli. Nalej do wanny ciepłej wody i wlej do niej płyn do kąpieli – wybierz nawilżający, ładnie pachnący kosmetyk z bogatym zestawem składników aktywnych, które szybko wnikną w oczyszczoną skórę i przyniosą wymierne efekty. Zrelaksuj się, odpręż, wycisz burzę włosów w głowie – po prostu odpocznij. Zapal świece, dolej sobie wina, nastaw głośniej płytę.

Po trzecie – nawilżenie

Po wyjściu z wanny dokładnie osusz skórę grubym ręcznikiem, włóż szlafrok i odpocznij – poleż kilka godzin, a potem wetrzyj w skórę jakiś olejek do masażu. Tak naładowana pozytywną energią możesz wrócić do codzienności.