Lato zbliża się wielkimi krokami, wiosna trwa w najlepsze, a piękna aura za oknem sprawia, że z przyjemnością sięgamy po lody. Nie każdy jednak ma ochotę na takie ze sklepu znanych marek, które potrafią sporo kosztować. Jeżeli bardzo lubimy lody, a do tego nasze dzieci potrafią zjeść po kilka w ciągu dnia, warto zastanowić się domową produkcją lodów, która wcale nie jest taka trudna.

Z czego robi się lody

Jest mnóstwo różnych przepisów. Domowe lody można zrobić ze śmietanki, żółtek, mleka, cukru i naszych ulubionych dodatków. Jeżeli lubimy orzechowe, dodajemy np.orzechy włoskie, pistacje czy nerkowce. Jeżeli stawiamy bardziej na owocowe smaki, warto wybrać owoce sezonowe, mogą to być truskawki, czy maliny. Korzystajmy ze sprawdzonych sprzedawców, im lepsze składniki tym lepszy też efekt końcowy uzyskamy.

Maszyny do lodów


W sprzedaży znaleźć można różnego rodzaju maszyny do domowej produkcji lodów. Jeżeli na prawdę często będziecie z niej korzystali, to myślę że warto. Jeżeli natomiast domowe lody przyrządzać będziecie średnio raz na tydzień, to przemyślcie, czy zakup będzie dla Was opłacalny. Urządzenia mają duży rozrzut cenowy i można je zakupić od około 200 nawet do ponad 1000zł.

Sorbet czy lody?

Jedne i drugie domowej roboty są na prawdę przepyszne. Jeżeli brak Wam czasu i chcecie szybko zrobić zimny deser, to sorbet jest doskonałym pomysłem. Wystarczą mrożone owoce i sok na przykład z cytryny oraz cukier. Takich sorbetów nie trzeba nawet mrozić, wystarczy nałożyć do pucharka i ozdobić listkiem mięty. Szybko i smacznie!