Jeżeli lubicie banany, to ten wpis z pewnością Was zainteresuje. Dziś będzie o…skórce od banana. Konkretniej o tym, do czego warto ją wykorzystać. Możecie być zdziwieni, że ma ona takie szerokie zastosowanie.

Nadaje blask butom

O tak! Skórka od banana doskonale nadaje się do tego, aby dać butom drugie życie. Środkową stroną (tą białą) wypoleruj buty, a od razu zobaczysz jakiego nabiorą charakteru. Nie potrzeba żadnych chemicznych środków, by buty błyszczały. Ten sposób nie będzie odpowiedni do zamszu czy nubuku, ale spokojnie przy materiale skóropodobnym możesz go wykorzystać.

Do czyszczenia srebra

Jeżeli chcesz, aby Twoje srebrne sztućce wyglądały jak nowe, to nic straconego. Tak jak w przypadku butów, pocieraj je skórką od banana. Efekt uzyskasz natychmiast i będzie cieszył Twoje oczy przez długi czas.

Do roślin domowych – doniczkowych

Jeżeli masz w domu dużą ilość zielonych roślin, warto do czyszczenia liści użyć wewnętrznej strony skórki od banana. Każdy liść z osobna należy delikatnie przecierać kawałkiem skórki. Efekt jest spektakularny. Domowe rośliny będą prezentowały się doskonale.

Na siniaki

Skórka od banana doskonale sprawdzi się u osób, które mają problem ze siniakami. Jeżeli tylko zobaczysz na swoim ciele pierwsze objawy zasinienia, wystarczy przyłożyć kawałek skórki. Będziesz zdziwiony szybkim i świetnym działaniem.

Płyty

Jeżeli masz jeszcze płyty CD lub DVD z filmami lub innymi wartościowymi dla Ciebie nagraniami, a Twoje urządzenie nie chce ich odczytać, to skórka od bana sprawdzi się doskonale. Wystarczy wypolerować nią płytę, a następnie przetrzeć suchą szmatką. Prawie na pewno „naprawisz” niedziałającą płytę i zgrasz z niej wszystkie ważne dane. Oczywiście jeżeli uszkodzenie jest duże a rysy głębokie, może się to nie udać. Jednak warto spróbować.

Zastosowań skórki od banana jest bardzo dużo. Powyżej zostało przedstawione tylko kilka pomysłów. Jednak ma ona znacznie więcej możliwości użycia, w tym maseczki na twarz, odstraszanie mszyc, owadów czy likwidacja trądziku. Warto zainteresować się tym tematem.