Od wielu lat na polskim rynku kosmetyków możemy spotkać się z marką Avon. Jest to możliwe głównie dlatego, że współpracuje z nią ogromna rzesza ludzi, którzy zgodzili się być jej konsultantami i zajmować się bezpośrednią sprzedażą jej kosmetyków. Jeżeli zastanawiamy się nad tym, czy też moglibyśmy dołączyć do tego grona, to warto poznać najważniejsze fakty, odnośnie tego co możemy dzięki temu zyskać. A o tym, że naprawdę warto, niech świadczy fakt, że z roku na rok liczba tych konsultantów rośnie, a Ci najlepsi z biegiem czasu awansują na Liderów sprzedaży i mają swoich ludzi pod sobą.

Mniejsze wydatki na kosmetyki

To co Avon oferuje swoim konsultantom, to przede wszystkim tańsze produkty. Możemy korzystać ze specjalnych ofert przeznaczonych tylko dla konsultantów. Wówczas będziemy mogli zamawiać produkty ze specjalnych stron, na których będziemy mieli wyróżnione wszystkie tańsze artykuły i dodatkowo będziemy dokładnie widzieli, o ile taniej możemy je zamówić. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że mamy także możliwość tańszego zamawiania różnych produktów, które pojawią się dopiero w kolejnym katalogu. Ale to i tak nie wszystko. Avon swoim konsultantom daje również możliwość zamawiania całych zestawów kosmetyków, które sprzedawane są w niższej cenie, a to oznacza, że przy ich sprzedaży, tacy konsultanci mogą zarobić nawet koło 200 zł. Możliwość korzystania z zamawiania tańszych kosmetyków, dla wielu osób jest właśnie tym pierwszym argumentem, który sprawia, że decydują się oni zarejestrować na stronie Avonu. Dochodzi często tutaj również świadomość, że płacąc parę złotych, można testować nowe produkty, a to także dla wielu osób jest swoistą gratyfikacją, za przynależność do tej marki.

Pieniądze także mają znaczenie

Innym argumentem, który sprawia, że konsultantów Avon cały czas przybywa, to fakt, że można tutaj zarobić realne pieniądze. Im większa będzie nasza sprzedaż, tym większy będzie nasz zarobek. To oznacza, że zamawiając produkty za 500 zł, mamy możliwość uzyskać od tej kwoty 25%, a więc około 125 zł, ale składając zamówienie za ponad 3000 zł mamy możliwość uzyskać już 40% rabatu, a to oznacza, że zarobimy wówczas 1200 zł, a to już trzeba przyznać – nie mało. Do tego dochodzą jeszcze różnego rodzaju rabaty, które udzielane są za uzyskanie określonej wartości sprzedaży konkretnych kosmetyków, np. 6 perfum z określonej linii. Wydaje nam się niemożliwe, abyśmy mogli uzyskać tak wysoką sprzedaż i zarobić, aż tak duże pieniądze? To tylko takie złudne wrażenie. Marka Avon jest bardzo dobrze znana, a to oznacza, że ludzie naprawdę chętnie po nią sięgają. Do tego warto pamiętać, że możemy liczyć na wsparcie bardziej doświadczonego Lidera grupy, który ma się nami opiekować, a to oznacza, że on z chęcią podpowie nam, w jaki sposób możemy zwiększyć swoje zamówienie, tak abyśmy bez problemów mogli właśnie taką sprzedaż uzyskać.

Nagrody za zamówienia

Jeżeli uzyskujemy zamówienia w określonej na dany katalog wielkości, to możemy być pewni, że będziemy mogli za parę złotych zyskać różnego rodzaju kosmetyki. To oznacza, że mamy podane w gazetce Focus, jaką wysokość zamówienia musimy uzyskać, aby móc otrzymać taniej żel pod prysznic albo maseczkę do twarzy, a co więcej będzie tam również podany kod, który trzeba wpisać przy zamówieniu, aby dany produkt móc otrzymać w takiej cenie. Możemy także należeć do różnego rodzaju programów lojalnościowych. Dzięki nim będziemy mogli liczyć na ciekawe i wysokie pod względem wartości nagrody, ale także będziemy mogli liczyć na darmowe produkty. Jednocześnie możemy należeć do programu PiN, do którego musimy się zapisać i w którym otrzymujemy nagrody w zamian za punkty. Automatycznie, przy zamówieniach za odpowiednią sumę, minimum 3500 zł na sezon, wchodzimy do Klubu Róży. Wówczas możemy liczyć na możliwość zamawiania tańszych produktów, ponieważ mamy stały rabat w wysokości 40% na kosmetyki. Do tego uzyskujemy dodatkowe punkty do programu PiN, a więc mamy możliwość uzyskania jeszcze fajniejszych nagród.

Dołączając do konsultantów Avon mamy możliwość liczyć na wiele wspaniałych nagród i przywilejów. To oznacza, że naprawdę warto się temu przyjrzeć. Nie tylko mamy wówczas możliwość zyskać realne, nie tak małe wynagrodzenie co 3 tygodnie, ale także możemy liczyć na tańsze kosmetyki, które proponowane są w wysokiej jakości.