Dbając o skórę twarzy, często zapominamy jak ważnym elementem jest demakijaż. Od rana nakładamy na twarz różnorodne kremy, podkłady, pudry czy róże. Na powieki nakładamy cienie a na rzęsy, tusz. W jaki sposób najlepiej pozbyć się tych, oraz innych zanieczyszczeń, które osiadły na naszej twarzy w ciągu dnia?

Delikatny a zarazem skuteczny demakijaż

Najważniejszą czynnością w demakijażu twarzy jest jej oczyszczanie ale nie pozbawienie jej płaszcza hydrolipidowego. To on jest odpowiedzialny za ochronę skóry przed utratą wilgoci. Zapobiega on również szkodliwemu wpływowi czynników zewnętrznych. W demakijażu ważny jest również element pozbycia się martwego naskórka. To on jest odpowiedzialny za blokowanie nowego naskórka i rozwój bakterii. Warto wykonać demakijaż tuż po powrocie do domu. Zwlekanie z demakijażem aż do wieczornej pory z pewnością nie polepszy stanu naszej skóry. Warto zwrócić uwagę na przeznaczenie produktów do makijażu. Są produkty uniwersalne, dzięki którym wykonamy demakijaż twarzy oraz oczu. Są również bardziej specjalistyczne produkty, rozróżnione na te do demakijażu oczu od tych do demakijażu twarzy. Skóra powiek jest wyjątkowo delikatna, a dostanie się nieodpowiedniego produktu do oczu grozi poważnym powikłaniom.

Demakijaż oczu

Produkty do demakijażu oczu dzielą się na te zwyczajne i dwufazowe. Produkty dwufazowe są przeznaczone do makijażu wodoodpornego. Olejki wchodzące w jego skład rozpuszczają makijaż. Przez użyciem produktów dwufazowych należy dokładnie je zmieszać, potrząsając pojemnikiem. Nie wolno trzeć powiek w trakcie demakijażu. Spowoduje to dosyć duże podrażnienia. Wystarczy przyłożyć do nich wacik z nałożonym produktem do demakijażu i odczekać kilkanaście sekund. Pozwoli to na pełne rozpuszczenie makijażu i bezproblemowe jego usunięcie. Wacik przesuwamy od wewnętrznego kącika oka w kierunku skroni. Tusz z rzęs zmywamy pionowymi ruchami. Oprócz samego produktu do demakijażu warto zwrócić uwagę na jakość płatków kosmetycznych. Wybierajmy te, które są delikatne, nie rozwarstwiają się oraz nie pozostawiają włókien.