Na polskim rynku coraz częściej pojawiają się kosmetyki perfumowane. Czym tak naprawdę są i czy różnią się od pozostałych kosmetyków? Kosmetyki perfumowane można traktować dwojako. Mogą być częścią wybranego przez nas zapachu, jego uzupełnieniem oraz wzmocnieniem. Mogą też stanowić indywidualny produkt tworzący na naszej skórze piękną warstwę zapachową. Wśród kosmetyków perfumowanych znajdziemy produkty takie jak: żele pod prysznic, balsamy do ciała, antyperspiranty czy nawet produkty dla mężczyzn do golenia.

Wzmocnienie ulubionego zapachu

Bardzo ciekawym trendem jest layering. Czym jest? To sposób aplikacji kosmetyków w celu utrwalenia zapachu. Wybierając kolekcję kosmetyków o tej samej gamie zapachowej, z pewnością skutecznie wzmocnimy trwałość naszego ulubionego zapachu. Layering zaczynamy od użycia myjących produktów perfumowanych. Perfumowany żel pod prysznic z pewnością będzie wspaniałym pierwszym krokiem do uzupełnienia zapachu. Przygotuje on skórę i pozostawi ją delikatnie naperfumowaną. Skóra gotowa będzie na perfumowany balsam do ciała. Odpowiednio nawilżona skóra dużo lepiej przyjmie zapach. Zastosowanie antyperspirantu perfumowanego stworzy kolejną zapachową warstwę, która będzie uwalniała się przez długi czas. Możemy również zastosować takie produkty jak spray’e perfumowane do włosów. Włosy najdłużej utrzymują zapach. Dlatego też, będziemy mieli pewność, że intrygujący zapach będzie z nami przez cały dzień. Layering kończymy zastosowaniem właściwych perfum. Ostatecznie przypieczętuję to wszystkie do tej pory nałożone warstwy zapachowe.

Kosmetyki perfumowane dostępne są kolekcje skierowane zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Mężczyźni mogą używać codziennie stosowane przez nich kosmetyki z zawartym ulubionym zapachem.