Jeżeli jeszcze nigdy tego nie robiliśmy, to może nam się wydawać, że sprzedaż produktów jest bardzo trudnym zajęciem, a jeśli jeszcze sobie pomyślimy o minimalnym zamówieniu, które będziemy musieli składać, to może się okazać, że całkiem stracimy chęć do działania. Jednak jak się okazuje, istnieją jeszcze firmy, które dają narzędzia do pracy, pomagają w pozyskaniu jak największego zamówienia, ale jednocześnie nie wymagają u nas żadnych deklaracji, zobowiązań i określonych sprzedaży. Jeśli chcielibyśmy zająć się sprzedażą, która niesie ze sobą wiele możliwości, ale jednocześnie niczego nam nie narzuca, to warto zapoznać się z pracą konsultantki Avon. Informacje na temat jak zostać konsultantką avon znajdziemy na stronie avon.zarejestrujemycie.pl.

Jasno przedstawione wytyczne

Rozważając podjęcie pracy dla Avon, jako ich konsultant sprzedający ich produkty, musimy wiedzieć jedno. Wszystkie informacje będą tam przedstawione w tak czytelny sposób, że nie będziemy mieli najmniejszego problemu z ich zrozumieniem. Dowiemy się, że praca z Avon jest całkowicie darmowa, że nie nakłada się na nas żadnych zobowiązań, nie podpisujemy żadnych deklaracji, a jeśli w którymś momencie nie złożymy zamówienia, to stratni będziemy jedynie my, ponieważ nic nie zarobimy. Poza tym, od razu otrzymamy dostęp do informacji, kiedy uzyskamy 15% upustu, a kiedy możemy liczyć nawet na upust 40%. Oczywiście, co zrozumiałe, im większa będzie nasza sprzedaż, tym większy też będzie upust, który uzyskamy, a więc tym więcej pieniędzy będzie zostawało w naszym portfelu. Dodatkowo, już od samego początku będziemy mieli dostęp do różnego rodzaju materiałów, które będą miały nam pomóc w zwiększeniu sprzedaży. Będą to katalogi, próbki produktów, gadżety z logo firmy, ale również specjalne szkolenia online, które pokażą nam jak zaprezentować poszczególne produkty, aby znaleźć jak największą grupę zainteresowanych osób. Avon nie stawia przed nami żadnych oczekiwań, a robi wszystko, aby nam pomóc w sprzedaży. Co więcej, jeśli komuś nie spodoba się zamówiony produkt, to mamy możliwość odesłać go w ciągu 3 miesięcy i uzyskać zwrot pieniędzy, co dodatkowo sprawia, że nie będziemy w żaden sposób stratni.

Najważniejszy jest początek

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że przy tego typu pracy polegającej na sprzedaży produktów, zawsze najważniejszy jest początek. Z jednej strony, im szybciej znajdziemy lojalnych klientów, tym łatwiej będzie nam zarabiać, z drugiej strony, nie będziemy wówczas mieli czasu, aby poddać się zniechęceniu. Dlatego warto od pierwszego dnia zacząć poszukiwania pierwszych klientów. Możemy o swojej sprzedaży informować na portalach internetowych, udostępniając link do swojego katalogu, możemy też wręczać katalogi rodzinie i znajomym, a także ludziom, których spotkamy w kolejce na poczcie. Avon jest tak dobrze znaną i jednocześnie chwaloną marką, że z pewnością nie będziemy mieli problemów z pozyskaniem klientów. Warto im przy zamówieniu podarować jakąś próbkę, mały gadżet, albo kosmetyk, tak aby pokazać, że doceniamy ich przywiązanie, że jesteśmy za nie wdzięczni i chcielibyśmy w jakiś sposób się zrewanżować. Takie podejście do klientów, z jednej strony sprawi, że zechcą oni z nami zostać na dłużej, a z drugiej może spowodować, że będą nas oni polecali swoim znajomym, którzy także zaczną u nas składać swoje zamówienia. Najważniejsze jest to, aby ciągle szukać klientów i zachęcać tych starych do zamówień. A co jeśli mamy problem z pozyskaniem tych pierwszych zamówień? Wówczas przygotujmy spotkanie połączone z pokazem produktów i możliwością ich zakupu, wystawmy stoisko w parku, zróbmy konkurs w którym do wygrania będzie jakiś kosmetyk albo gadżet. Im większą uwagę na siebie ściągniemy, tym łatwiej będzie nam pozyskać klientów.

Warto zobaczyć co możemy tutaj wybierać, jakie działania możemy podejmować i jakie oczekiwania względem nas ma Avon. Im więcej się na ten temat dowiemy, tym szybciej się przekonamy, że pozostawiają nam oni całkowitą dowolność. Sami decydujemy kiedy i jak pracujemy, jakiej wysokości zamówienia składamy i czy w ogóle w danym katalogu chcemy takie zamówienie złożyć.