Większość ludzi jest zdania, że sprzedaż różnych produktów wcale nie należy do przyjemnych czynności. Trzeba myśleć o ich promowaniu, o zdobywaniu nowych klientów, a dodatkowo wiele firm uzależnia wynagrodzenie od uzyskanej sprzedaży, co więcej może się zdarzyć, że przy nieuzyskaniu wymaganego pułapu, będziemy musieli się liczyć z różnymi sankcjami. Z pewnością takie coś nie zachęca do podjęcia tego typu pracy dodatkowej, ale czy faktycznie zawsze sprzedaż produktów musi się wiązać z takimi utrudnieniami? Czy nie może to być coś przyjemnego, co pozwoli nam się spełnić, a dodatkowo jeszcze pomoże nam zarobić trochę pieniędzy?

Musimy znaleźć odpowiednią firmę

Jeśli chcemy mieć pewność, że dla nas sprzedaż produktów będzie przyjemnością, to przede wszystkim musimy znaleźć odpowiednią firmę. Taką jak Avon, który oferuje ludziom pracę jako konsultanci ich produktów, a jednocześnie nie stawia żadnych wygórowanych wymagań. Co więcej, nie stawia praktycznie żadnych wymagań, bo jeśli nie uzyskamy sprzedaży w określonej wysokości to nic się nie stanie. Nawet tak naprawdę nie będziemy mieli ustalonego minimum, które musimy uzyskać. Ale oczywiście, im większa będzie nasza sprzedaż, tym większy będzie nasz zarobek, więc warto jednak sprawić, żeby pozyskać jak najwięcej klientów. Avon daje nam dostęp do różnych produktów, szkoleń i materiałów, które mają nam pomóc w tej sprzedaży, a praktycznie niczego nie oczekuje w zamian. Nie musimy się tutaj martwić żadnymi sankcjami, karami czy opłatami, nic takiego nie będzie miało miejsca. Dodatkowo trzeba powiedzieć, że Avon oferuje upust w konkretnej kwocie przy konkretnej sprzedaży, a to oznacza, że jeśli uzyskamy zamówienie w wysokości 1000 zł, to spokojnie będziemy mogli zarobić w okolicach 300 zł, mając jednak zamówienie powyżej 4000 zł, możemy zyskać realne pieniądze w wysokości 1500 zł. To oznacza, że naprawdę warto się postarać o to, aby nasza sprzedaż była jak największa.

Najważniejsi są pierwsi klienci

Trzeba pamiętać, że tutaj każdy klient będzie ważny, jednak najważniejsi będą ci pierwsi. Zazwyczaj najtrudniej jest ich pozyskać, ale jeśli już ich zdobędziemy, a dodatkowo jeszcze utrzymamy, to zdobycie kolejnych, będzie łatwiejsze. Dlaczego? Pierwsi klienci, którzy będą zadowoleni z naszych usług i z produktów, które im zaoferujemy, będą nas reklamować wśród swojej rodziny i znajomych, a to oznacza, że siatka naszych klientów będzie się rozrastała, zapewniając nam stały i wysoki zarobek. Co w takim razie powinniśmy zrobić, aby móc zyskać tych pierwszych klientów? Przede wszystkim zaprosić na pokaz. Nic tak nie przekonuje do zakupu jakichś produktów, jak pokazanie, że faktycznie są one w wysokiej jakości i warto w nie zainwestować. Warto zaopatrzyć się w kilka najciekawszych produktów z różnego typu, zaprosić do siebie kilka znajomych osób i najbliższą rodzinę, a później zaproponować dane produkty. Może się okazać, że taki pokaz połączony z pogaduszkami i kawą sprawi, że bez trudu zdobędziemy zamówienie na sporą kwotę, a także zdobędziemy lojalnych klientów, którzy będą do nas wracać ze swoimi zamówieniami. Możemy też próbować się rozłożyć z kosmetykami na stoisku w centrum handlowym. Tam też powinniśmy mieć trochę produktów do zaprezentowania i takich, które będziemy mogli od razu sprzedać. Jeśli ktoś się nami zainteresuje, to można mu zaproponować prezentację kosmetyków, a przy okazji wręczyć katalog, na którym naniesiony będzie także kontakt do nas. Istnieje spora szansa, że zamówienie z danego katalogu, zostanie złożone właśnie u nas.

Jeśli spokojnie zastanowimy się, gdzie mamy możliwość zyskać najwięcej klientów i dodatkowo pomyślimy, co im zaproponować. To może się okazać, że całe to przedsięwzięcie będzie łatwiejsze, niż nam się wydawało. Jeżeli całość będzie odpowiednio zaplanowana, to może się okazać, że sprzedaż produktów będzie łatwiejsza niż nam się wydawało, a my sami świetnie odnajdziemy się w takiej formie zarobkowania. Avon ma dla swoich konsultantów wiele cennych rad i jednocześnie też, nie stawia im żadnych wymagań – to sprawia, że warto się w taką sprzedaż produktów Avon zaangażować.