W czasach kiedy panele fotowoltaiczne są co raz bardziej popularne, wiele osób próbuje działać na własną rękę i samemu zrobić sobie instalację. To wcale nie jest prosta sprawa, ponieważ do tego typu działań trzeba mieć odpowiednią wiedzę jak i uprawnienia. Jeżeli cokolwiek zrobimy źle, w najlepszym przypadku instalacja nie będzie działała poprawnie. W skrajnych przypadkach niepoprawny montaż może skończyć się np. pożarem.

Fotowoltaika jak zrobić samemu

Instalację paneli fotowoltaicznych lepiej zostawić fachowcom. Jeżeli jednak mamy pojęcie o tym, w jaki sposób zrobić to samemu i posiadamy odpowiednie uprawnienia, możemy pokusić się o samodzielny montaż. Jednak to wymaga od nas specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.

Fotowoltaika bez inwestycji

W chwili obecnej istnieje możliwość całkowitego finansowania instalacji fotowoltaicznej w dogodnych ratach. Tak więc nie ma potrzeby inwestycji własnych środków. To co do tej pory płaciliśmy za prąd, będziemy po prostu odkładali na ratę naszej domowej elektrowni. W ciągu 5-10 lat całość inwestycji z pewnością nam się zwróci, a nasze rachunki za prąd będą niższe o około 90%.

Fotowoltaika bez falownika

Falownik, to tak naprawdę serce całego systemu fotowoltaicznego. Jego inna nazwa to inwerter i odpowiada on za zmianę prądu w przemienny – czyli taki, który płynie w naszych gniazdkach. Jest on niezbędny w każdej instalacji fotowoltaicznej.

Podsumowując więc, najlepiej założenie instalacji fotowoltaicznej zlecić fachowej firmie, która zrobi to prawidłowo, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Jest to niezwykle ważne, ponieważ instalacja będzie z nami na lata. Warto, żeby działała bez zarzutu.