Wiele osób decydując się na pupila nie przygotowuje się wcześniej na to wychowawcze zadanie. Warto tutaj zastanowić się przede wszystkim nad tym w jaki sposób chcemy zagospodarować przestrzeń dla psa, jak i również sposób aby nie ograniczać lub innych osób znajdujących się w domu.

Zasady przede wszystkim

Podstawowy i najważniejsze regułom decydowaniu się na jest ustalenie zasad które jest musi przestrzegać. Jest to bardzo istotne po to aby zarówno osoby przebywające w domu i w ogrodzie to by się dobrze jaki sam wiesz który będzie wiedział na ile może sobie pozwolić. Przypadku jeżeli domownik decyduję się na to aby pies wszystko mógł to w pewnym momencie okazać się że głową domu staje się sam pupil. A sytuacji jakiego rodzaju przeciwstawianie się domowym zwierzakom może zagrażać w skrajnych przypadkach nawet życiu, a na pewno uszczerbku na zdrowiu.

W domu czy w ogrodzie?

W wielu przypadkach jedna decyzja o tym czy dany pupil będzie gospodarzem w domu czy w ogrodzie może wpłynąć zarówno na uczestników jak i samego psa. Przede wszystkim warto tutaj dostosować rasę psa do jego możliwości predyspozycji i w ten sposób określić czy lepiej sprawdzi się on w ogrodzie czy jako domownik. W większości sytuacji a Jeżeli decydujemy się na to aby nasz pies był w ogrodzie, to nie ma problemu duży z funkcjonowaniem i samym dogadywanie się z naszym psem. Jeżeli jednak puszczamy sam do domu i to w nim robimy mu legowisko, to ważne aby określić wszelkiego rodzaju zasady. Do najważniejszych to należą przede wszystkim posłuszeństwo i to że pies ma wiedzieć gdzie jest jego miejsce.

Jakie zasady dla psa

Zasady jeżeli mamy psa w domu to rzecz decydująca i warunkująca odpowiednie funkcjonowanie z domowym zwierzakiem. Szczególnie zaleca się, aby nasz pies nie wchodził do naszego łóżka, czyli w jego przekonaniu miejsca gdzie mamy swoje legowisko. Jestem tym bardziej ważne jeśli pies ma tendencje dominujące i chciałby przejąć pewien sposób kontrole. W tej sytuacji gospodarują przestrzeń dla naszego psa i tworzą dla niego legowisko warto abyśmy my również za jakiś czas na jego oczach weszli i zdeptali jego własną przestrzeń aby pokazać mu jednocześnie kto tu rządzi.