Jakiś czas temu na światowym rynku kosmetycznym pojawił się fantastyczny produkt, który szybko zdobył serca także Polskich kobiet. Łączy on w sobie kilka kosmetyków w jednym, co sprawia, że jest niezwykle uniwersalny. Krem BB (Blemish Balm) to wynalazek lat 60 ubiegłego wieku i największą popularność zdobył w Azji, gdzie na stałe zagościł w kosmetyczkach tamtejszych kobiet.

Gdzie kupić krem BB?

Ten kosmetyk można znaleźć już w każdej drogerii, jednak nie brakuje go także w sklepach internetowych i aptekach. Ceny wahają się w zależności od producenta, ale możne go zakupić już za kilka złotych. Warto przetestować kilka i wybrać swój ulubiony, bo z kremem BB jest tak samo jak z każdym innym kosmetykiem – musi nam po prostu pasować i służyć naszej cerze.

Jaki krem BB kupić?

Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych produktów kosmetycznych. Tak więc bez obaw możesz zmieniać bazę pod makijaż, podkład i korektor na jeden z wybranych przez siebie kremów BB. Łączy on w sobie cechy tych najbardziej podstawowych kosmetyków, ale dodatkowo odpowiednio nawilża, chroni też przed promieniowaniem UV, wyrównuje koloryt skóry czy dodaje blasku. Producenci największych marek kosmetycznych prześcigają się w coraz to nowych formułach. Warto więc przed zakupem zastanowić się, czy wystarczy nam produkt 3 w 1, czy może interesuje nas 7 czy nawet 10 w 1.  Wybór jest bardzo duży.

Czy warto?

Krem BB jest bardzo dobrym zamiennikiem podkładów. Jest o wiele lżejszy, przez co bardzo dobrze rozprowadza się po twarzy. Jest idealny na lato, niepotrzebnie nie obciąża skóry, ponieważ nie ma aż tak mocnych właściwości kryjących. Z powodzeniem może być stosowany przez młode kobiety, które nie potrzebują jeszcze ciężkiego tradycyjnego podkładu.