Ze względu na dużą podaż na oryginalne perfumy, coraz większą popularnością stają się odpowiedniki perfum. Coraz więcej znajdziemy również producentów takich odpowiedników. Jak to możliwe, że kupując odpowiednik, oszczędzamy tak dużo?

Czym są odpowiedniki perfum?

Po pierwsze powinniśmy wytłumaczyć hasło ‘odpowiednik perfum’. Wbrew powszechnej opinii, nie jest to podróbka oryginalnego zapachu. Odpowiedniki perfum, lub inaczej mówiąc, perfumy alternatywne, są zapachami które inspirowane są oryginałem. Bardzo często jest tak, że człowiek bez specjalistycznej wiedzy o zapachach, nie będzie w stanie odróżnić oryginału od zamiennika. Przeważnie oryginał od odpowiednika różni proporcja składników lub dosłownie jeden składnik. Warto zaznaczyć, iż odpowiedniki perfum to perfumy legalne.

WODA PERFUMOWANA, WODA TOALETOWA A PERFUMY

Oszczędzanie przez kupowanie

Na rynku znajdziemy wiele firm zajmujących się sprzedażą odpowiedników perfum. Im więcej sprzedanych produktów, tym więcej wyprodukowanych flakoników z pięknymi zapachami. Podaż na zamienniki sprawia, iż tworzone produkty są bardzo wysokiej jakości. Do tego każda firma ma coraz to większą konkurencję. Dlatego też ceny nie szybują w górę, a wręcz przeciwnie, idą w dół.

Perfumeria stacjonarna czy ta online?

Jeśli chcemy oszczędzić, wybór będzie jednoznaczny. Kupowanie w stacjonarnej perfumerii jest znacznie droższe z wielu powodów. Przede wszystkim perfumerie stacjonarne muszą na siebie zarobić. Myśląc o zarobku należy uwzględnić ogromne koszty które sklepy muszą ponieść zanim zaczną zarabiać. Pierwszym ogromnym wydatkiem jest opłacenie czynszu perfumerii. Aby miała ona jak największy ruch, musi znajdować się w bardzo atrakcyjnym miejscu. Im atrakcyjniejsza lokalizacja, tym wyższy czynsz. Do tego należy wypłacić pensje wszystkim pracownikom. Trzeba liczyć się również z kosztami ochrony oraz możliwymi kradzieżami i stratami w towarze. Perfumerie online nie muszą liczyć tych kosztów. Cały proces odbywa się online, a jedynym kosztem jest przesyłka produktu do klienta. Warto wybierać zakupy online, oszczędzając swój czas i pieniądze.