Perfumeryjny świat to coraz większy rynek gdzie pojawiają się coraz to nowsi producenci tych zapachowych kompozycji. Prawdopodobnie jest to pewnego rodzaju trend, który nadal będzie się rozwijał. Dzieje się tak ponieważ dystrybucja perfum jest bardzo opłacalna ze względu na duże marże.

Kupowanie drogich Perfum w drogerii

Każdy z nas wie, że najlepszymi produktami perfumeryjnymi pod względem jakości, trwałości i intensywności zapachu są Perfumy w drogeriach. Chociaż kosztują one od 300 do około 500zł w przypadku perfum, czy 200-400zł w przypadku wód perfumowanych za jeden flakon, ich koszty związane z produkcją wynoszą około 100 razy mniej. Średnio koszt wyprodukowania zapachu wraz z inwestycją w opakowanie – flakon + kartonik w który cały perfum jest zapakowany wynosi od 2 do 5zł.

Dlaczego więc te perfumy są tak drogie?

Dzieje się tak dlatego, że w przypadku znanych światowych marek tworzony jest mocny brend. Inwestuje się miliony w kampanie reklamowe aby wypromować w ten sposób jeden zapach. Najczęściej takich zapachów firmy mają po kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt – są to naprawdę ogromne sumy inwestycyjne. Na tym etapie rozreklamowania perfum pojawia się już bardzo wysoka marża. Następny czynnik to dystrybucja gdzie płacimy za pośrednika zajmującego się logistyką, magazynowaniem i transportem. Końcowy etap to sam sklep, najczęściej drogeria – w przypadku którego poza utrzymaniem sklepu i osób w nim pracujących musi zarobić również sam właściciel. W ten sposób produkty perfumeryjne czy kosmetyczne, których wyprodukowanie to dosłownie kilkuzłotowy nakład stają się produktami wartymi kilkaset złotych.

Czy warto jednak w takie inwestować?

o już zależy od ostatecznego konsumenta, który podejmuje chęć zakupów. Faktem jest na pewno to, że płacimy wówczas za swego rodzaju pewność, że są to sprawdzone produkty, które posiadają wysoką jakość i znaną markę czy zapach którym można się pochwalić. Nie jest to oczywiście jedyne rozwiązanie zakupów związanych z produktami drogeryjnymi ponieważ istnieją inne możliwości kupienia wysokiej jakości perfum w bardzo atrakcyjnych cenach. Na tym etapie należy uważać, ponieważ większość firm oferuje jednak niszowej jakości rozwiązania za niską cenę. Zapraszamy do kolejnego artykuły: „Gdzie najlepiej kupować perfumy?” – w którym przedstawiamy ciekawe rozwiązania perfumeryjne związane właśnie z niskobudżetowymi zakupami z zachowaniem wysokiej jakości produktów.