Nie chcemy inwestować swojego czasu i energii w coś, co nie pozwoli nam dobrze zarobić, co nie da nam żadnego zysku. Dlatego właśnie wielu ludzi stara się dowiedzieć, jakie są zarobki konsultantów zajmujących się sprzedażą kosmetyków, tak aby mieć pewność, że takie coś się opłaca, nawet jeśli będzie to miała być praca dorywcza. Na szczęście w internecie można znaleźć wiele informacji na ten temat, a jeszcze dodatkowo można poczytać na stronach różnych firm oferujących taką sprzedaż, odnośnie tego, w jaki sposób są w nich naliczane odpowiednie opusty.

Avon też ma wszystko rozpisane

Z pewnością nie raz słyszeliśmy o możliwości zostania konsultantem Avon. O tym, że dostaniemy niezbędne materiały, że będziemy mogli korzystać z różnych szkoleń online, że będziemy mieli tańsze kosmetyki. Nie mniej, niewątpliwie zastanawiamy się, czy faktycznie da się na tym realnie zarobić, czy odczujemy, to co uda nam się zyskać na takiej sprzedaży kosmetyków. Na szczęście Avon ma wszystko dobrze rozpisane, więc jeszcze przed złożeniem zamówienia, będziemy wiedzieli, jak wysoki upust otrzymamy, a co się z tym wiąże, będziemy wiedzieli, ile nam brakuje do wejścia na wyższy poziom. To ważne, bo przy zamówieniu w okolicach 560 zł mamy 30% upustu, a to oznacza, że możemy zarobić w okolicach 200 zł, ale jeśli złożymy zamówienie za 3000 zł to już ten opust wynosi 40%, a to pozwala zarobić około 1000 zł i więcej. Warto tutaj pamiętać, że im większe zamówienie składamy, tym więcej jesteśmy w stanie zarobić, ponieważ osiągamy wyższy poziom upustu.

Finanse to nie wszystko

Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że same finanse to nie wszystko. Możemy także otrzymywać spore rabaty na kosmetyki, a to oznacza, że w ten sposób również będziemy zyskiwać. Dodatkowo jako konsultanci Avon możemy korzystać z różnych gazetek, które oferują nam produkty po niższych cenach, jak również mamy możliwość taniej kupić artykuły, które pojawią się w sprzedaży dopiero w kolejnym katalogu. Wspomnieć tutaj również należy, że przy tego typu sposobie zarobkowania, bardzo często organizowane są różnego rodzaju programy lojalnościowe. Może się okazać, że przy osiągnięciu określonej sprzedaży na dany katalog, będziemy mogli kupić taniej jakiś produkt, albo dostaniemy na niego dodatkowy upust. Ale może się też okazać tak, że za każde złożone zamówienie, które będzie miało określoną kwotę, będziemy dostawać punkty. Te punkty następnie będziemy mogli zamieniać na atrakcyjne nagrody. Dodatkowo dla najlepszych konsultantów przygotowane są tablety, laptopy, a nawet zagraniczne wycieczki. To oznacza, że na pracy konsultanta Avon możemy bardzo wiele zyskać i to nie tylko w kwestii finansowej, ale również na zasadzie materialnych gratyfikacji w formie różnych nagród.

Im większa jest nasza sprzedaż, im więcej mamy klientów, tym większy jest nasz zarobek. Dlatego warto korzystać ze wszelkich możliwych sposobów, aby mieć pewność, że ta nasza sprzedać okaże się jak najwyższa. Nic się nie stanie jeśli w jakimś katalogu nie złożymy zamówienia, nie będzie żadnych konsekwencji, ale pamiętajmy, że wtedy też nie zarobimy.