Wybór odpowiednich listw do domu to wymagające większej uwagi zadanie. W końcu listwy to swego rodzaju łącznik między dwiema płaszczyznami jakimi są ściana i podłoga. Listwy przypodłogowe, które łączą ze sobą te dwa elementy powinny dobrze komponować się zarówno z jednym jak i drugim. Ważne przy tym jest również to, aby nasze listwy przypodłogowe dobrze wyglądały same w sobie – tak aby łącząc ścianę z podłogę aranżowały przestrzeń w klimatyczny sposób.

Listwy przypodłogowe pod kolor podłogi

Często stosowanym rozwiązaniem jest wybór listwy pod kolor podłogi. Podłóg na rynku jest bardzo dużo. Wyróżniać tu możemy technologie przygotowania podłogi, sam jej gatunek, a nawet kolor. Te i inne czynniki wpływają na jej końcowy efekt wizualny. Właśnie z tego powodu często dopasowanie listwy przypodłogowej pod kolor podłogi nie jest prostym zadaniem. Producenci podłóg drewnianych i paneli przygotowani są na to dlatego produkują także listwy przypodłogowe dopasowane do swoich produktów. Jest to szczególnie preferowane rozwiązanie i większości przypadkach daje bardzo pożądane efekty wizualne. Zdarza się jednak, że dopasowane listwy do podłogi nie współgrają dobrze z ścianą. W takim przypadku szczególnie użytecznym rozwiązaniem okazują się listwy koloru białego.

Listwy przypodłogowe koloru białego

Listw przypodłogowych koloru białe jest najwięcej na rynku. Producenci listw dobrze wiedzą, że jedynie kolor biały sprawdzi się w każdej sytuacji. W wielu przypadkach listwy przypodłogowe białe są alternatywą dla innych rozwiązań, która sprawdza się szczególnie dobrze. Listwy białe to pewnego rodzaju uniwersalność, która współgra zarówno ze ścianą jak i podłogą. Warto postawić na ten kolor jeśli producent nie produkuje listw pod kolor podłogi bądź listwy przypodłogowe takiego producenta nie pasują do ściany.