Większość z nas lubi, kiedy otacza go porządek. Jednak dbanie o dom nie jest prostą sprawą. Po pierwsze, nie każdy z nas ma na to czas. Po drugie, nie wszyscy wiedzą dokładnie jak się za to zabrać i jakich produktów wybrać. Podpowiadamy w co należy się zaopatrzyć, aby nasze domowe porządki nie wymagały dużej ilości czasu ani energii.

Produkty do podłóg

Aby nasze podłogi lśniły, należy odpowiednio dobrać produkt do ich charakterystyki. Innymi produktami będziemy myli drewno, innymi kafelki a jeszcze inaczej będziemy traktowali naturalny kamień. Wartościowe materiały, takie jak drewno egzotyczne czy piaskowiec, wymagają użycia specjalistycznych produktów. Jeśli zaś w domu mamy wyłącznie panele ze średniej półki lub przeciętne płytki, warto zaopatrzyć się w uniwersalne produkty do mycia powierzchni płaskich. Nie mają one dodatkowych funkcji ochronnych, ale z pewnością w bardzo dobrym stopniu pozwolą na uzyskanie czystych powierzchni. Specjalistyczne środki do pielęgnacji powierzchni, np. drewnianych, oprócz funkcji czyszczących, bardzo dobrze sprawdzają się w pielęgnacji drewna oraz jego ochronie. Zawarte w nich substancje aktywne, wnikają głęboko w strukturę drewna, wypełniają ubytki i konserwują drewno. Również powierzchnie kamienne powinny być odpowiednio zabezpieczone. Produkty do ich pielęgnacji zawierają składniki ochronne, które zabezpieczają m.in. przed nadmiernym wchłanianiem przez kamień wilgoci. Jest to szczególnie ważne, gdy kamień znajduje się w pomieszczeniach takich jak kuchnie czy łazienki

Produkty do łazienek

Łazienka to takie pomieszczenie, które kojarzy się z wyjątkową czystością. Sami dbamy tam o swoją higienę, dlatego też tak ważne jest utrzymanie jej w czystości. Na rynku znajdziemy wiele specjalistycznych produktów do dezynfekcji łazienek. Są to zarówno produkty przeznaczone do armatury łazienkowej jak i powierzchni płaskich. Do każdego elementu naszej łazienki, znajdziemy odpowiedni produkt to jego pielęgnacji.