Napoje są nieodzownym elementem naszego dnia. Szczególnie latem musimy zadbać o to, by nasz organizm był dobrze nawodniony. Jeżeli będziemy spożywali być mało napojów, to możemy się odwodnić, a to może prowadzić nawet do pobytu w szpitalu. Na odwodnienie narażone są szczególnie dzieci, oraz osoby starsze. Jeżeli chcemy tego uniknąć warto sięgać po zróżnicowane napoje.

Warto pić wodę

Woda mineralna

To niewątpliwie najlepszy napój, dzięki któremu szybko i skutecznie ugasimy pragnienie. Woda jest ogólnodostępna i można ją dostać praktycznie w każdym sklepie. Warto kupować mineralną niegazowaną, jednak źródlana też jest bardzo dobra. Jeżeli lubicie gazowaną, to także jest w czym wybierać. Po wodę należy sięgać nawet jeśli nie odczuwamy pragnienia, a w ciągu dnia powinno się wypić jej około 3 litrów.

Soki warzywne i owocowe

soki owocowe

Nie tylko woda mineralna skutecznie ugasi pragnienie. Soki także idealnie sprawdzą się latem. Pyszny sok pomidorowy, czy świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy doda nam także energii i także uzupełni płyny w organizmie. Warto zaopatrzyć się w wyciskarkę do soków, wtedy wiemy co w takim napoju się znajduje. Kupne są zwykle dosładzane, a jak powszechnie wiadomo cukier w dużych ilościach nikomu nie służy.

Lemoniada

To najprostszy sposób na pyszny i orzeźwiający napój idealny na upalne dni. Wykonanie trwa tylko chwilę a smak pokochają duzi jak i mali. Dos przygotowania wystarczy tylko kilka cytryn, woda i miód. Lemoniadę schładzamy w lodówce, mozna podawać z kostkami lodu i listkiem mięty.

Koktajle

Prawdziwą bombę witaminową, która skutecznie ugasi nasze pragnienie możemy pić także w postaci koktajlu. Wystarczy ulubione owoce zmiksować i schłodzić w lodówce. Koktajli nie trzeba dosładzać, a ich fantastyczne właściwości dodatkowo mają wpływ także na naszą skórę, czy paznokcie, w zależności od tego z jakich produktów przygotujemy koktajl.

Herbaty
wyzwól sobie baristę

Nie jest prawdą, że herbat latem się nie pije. Warto także nimi nawadniać organizm. Zielona herbata skutecznie ugasi pragnienie, a można ją pić na ciepło i zimno. Fantastycznie smakują też mrożone herbaty, które doskonale sprawdzają się w ciepłe dni.