Wieczorowe spotkania kojarzą się z elegancją i dostojnością. Na myśl przychodzą długie suknie, doskonale skrojone garnitury, idealnie ułożone fryzury oraz wyjątkowo wykonane makijaże. Jakich zasad warto przestrzegać wybierając się na eleganckie, wieczorowe spotkanie?

Odpowiedni strój

W tej kwestii wiele zależy od miejsca, w które się wybieramy. Czy będzie to spotkanie mniej, czy bardziej formalne. Przeważnie wieczorowe spotkania odbywają się w restauracjach wyższej klasy. W takich miejscach obowiązują pewne zasady. Przede wszystkim obowiązuje elegancja. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Kobiety mogą skorzystać z uniwersalnej zasady, mówiącej o ‘małej czarnej’. Powinna być to klasyczna, czarna sukienka, skrojona idealnie do naszej figury. Warto skupić się na odpowiednich akcesoriach. Delikatne kolczyki, naszyjnik z pereł oraz delikatny pierścionek to wręcz klasyka elegancji. Do tego czarne, klasyczne szpilki. Taka kompozycja sprawdzi się na wszelkiego rodzaju wieczorowych spotkaniach. Cóż jednak z mężczyznami? Strój męski wieczorowy zakłada się po zachodzie słońca lub po godzinie 18. Strój męski dzieli się na formalny i nieformalny. Do stroju formalnego zaliczamy frak. Do półformalnego smoking a do stroju nieformalnego, garnitur. Współcześnie jednak często garnitur przyjmowany jest jako ubiór elegancki.

Wieczorowe kompozycje zapachowe

Częścią wieczorowego stroju jest również odpowiednio dobrany zapach. Jest on równoważny z odpowiednim strojem. Właściwie dobrany, będzie idealnym uzupełnieniem eleganckiego stroju. Wieczorowe perfumy powinny być używane zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Kobieta powinna wybrać zapachy z pewną dawką afrodyzjaków. Sprawi to, że będzie czuła się pewna i wyjątkowo. Najlepiej sprawdzają się zapachy z piżmem lub jaśminem. Wybór zapachów o nucie drzewnej lub orientalnej będzie również świetnym wyborem na wieczorne spotkanie. Dla mężczyzn świetnie sprawdzają się perfumy orientalne. Są to kompozycje zapachowe budzące kontrowersje, mogą się podobać lub wręcz przeciwnie. Orientalne, egzotyczne zapachy będą idealnym uzupełnieniem eleganckiego ubioru mężczyzny.