Wielu speców komputerowych i tak naprawdę spora część nastolatków podejmuje się samodzielnemu składaniu komputerów. W tej sytuacji korzyści jest bardzo wiele – nie tylko tych materialnych. W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że za złożenie komputera, czyli zakup całego gotowego komputera w sklepie sprzedawca dolicza nawet do 500zł. Robiąc zakupy w sklepach internetowych decydując się na pojedyncze części możemy taką, a nawet większą kwotę zaoszczędzić na wydatki komputerowe. To jak będzie wyglądał końcowy efekt zależy już od samej obudowy komputera, a tych na rynku jest bardzo wiele.

Obudowa komputera

Przy wyborze obudowy pierwszą rzeczą nad jaką chcemy się zastanowić to przede wszystkim wielkość naszego komputera. Są obudowy małe, średnie i duże. Osobą, które nie są specjalistami raczej zaleca się przygotowywanie zestawu komputerowego na dużych obudowach. Jeżeli decydujemy się też na mniejsze obudowy komputerowe to może zabraknąć miejsca na różne dodatkowe podzespoły takie jak np. karty graficzne

Szczelność obudowy – tłumienie dźwięku

Bardzo ważną rzeczą przy wyborze obudowy nie jest jedynie sam jej wygląd, ale również tłumienie wszelkich dźwięków. Czym bardziej zamierzamy wyciskać z naszego komputera moc tym bardziej szczelna obudowa będzie potrzebna. Grając w nowe gry na wymaganiach ULTRA wszystkie wiatraki (szczególnie te z karty graficznej) będą dosyć głośne. Dobra obudowa zniweluje te hałasy co wpłynie dobrze na ogólną kondycję i przyjemność w czasie grania.

Ilość wentylatorów i wyprowadzanie ciepła

Każda obudowa posiada swoje własne wentylatory. Te znowu wpływają na to jak efektywnie obudowa wyprowadza gorące powietrze i wprowadza te zimne.  Najlepsze obudowy to takie, które pomimo intensywnego grania będą cały czas chłodne. Jest to o tyle ważne o ile gorąca temperatura szybciej niszczy wszelkie podzespoły komputerowe. W przypadku overclockingu jest to szczególnie istotne.