Czy cegła może być ozdobą ściany we wnętrzu? Czy cegła musi być trudnym i jednostajnym materiałem?

Uniwersalność cegły


Cegła jest jednym z tych materiałów budowlanych, które pomimo upływu czasu nie tracą na wartości i uniwersalności. Jest naturalna, czasami surowa ale nie możemy o niej powiedzieć, że jest ponura. Ten tradycyjny materiał wciąż robi furorę a jego elegancka wersja w bieli jest hitem wśród projektantów wnętrz. Dzięki zastosowaniu białej wersji cegły, zachowuje ona swój charakter, staje się jednak nadzwyczaj lekka. Jest trwałym materiałem konstrukcyjnym lecz wprowadza do wnętrza wyjątkowe ciepło domowe.

Biała cegła


Wspomniana już biała cegła, dostępna jest w wielu wariantach. Dzięki niej dostajemy bardzo duże możliwości aranżacyjne. Biel cegły oraz spoiny sprawia, iż każde tak wykończone wnętrze będzie wyglądało elegancko oraz stylowo. Warto podkreślić, iż wybierając kolor fugi, można stworzyć różnorodne efekty. Wybierając fugę kolorystycznie zbliżoną do koloru cegły uzyskamy efekt praktycznie jednolitej powierzchni.

Gdzie zastosować cegłę?


Gdzie najlepiej zastosować cegłę? Tak naprawdę nie ma zupełnie żadnych ograniczeń. Białe ściany z cegły świetnie sprawdzają się w salonie, który będzie reprezentacyjną częścią naszego wnętrza. Można też z powodzeniem zastosować ten zabieg w sypialniach. Doda on wyjątkowego ciepła i przytulności wnętrza. Łazienka również może zostać wyposażona w taką cegłę. Wystarczy odpowiednio ją zabezpieczyć aby nie uszkadzała się poprzez występującą w łazience wilgoć. Ta sama sytuacja dotyczy kuchni. Nie ma więc żadnych ograniczeń w zastosowaniu cegły dekoracyjnej we wnętrzu.