Wielu z nas chciałoby, aby ich dom był przytulny i aby wracało się do niego z dużą chęcią. Co zrobić, aby tak się stało? Oprócz wykończenia mieszkania i zastosowanych mebli w każdym wnętrzu ważne są dodatki. To one tworzą pozytywny nastrój i wyjątkową atmosferę w domu.

W co warto zainwestować?

Wśród dostępnych na rynku akcesoriów do wnętrz znajdziemy setki tysięcy propozycji, które z pewnością zostaną idealnym dodatkiem pasującym do naszego domu i stylu życia. Akcesoria domowe można podzielić na kilka kategorii. Te o największych rozmiarach to przede wszystkim dywany. Wprowadzają do wnętrza niespotykane ciepło. Odpowiednio dobrane kolorystyczne są też idealnym dopełnieniem naszego domu, lub wręcz przeciwnie, zostają dominantą we wnętrzu. Różnorodne typy wykończenia dywanu pozwalają wybrać ten jeden, najpiękniejszy i najbardziej pasujący.

Kolejnymi akcesoriami w naszym domu, które z pewnością dodadzą wnętrzu charakteru to obrazy, zdjęcia i grafiki. Powieszone na ścianie, stają się częścią zgranej kompozycji. Możemy wybrać sobie dowolny rozmiar, sami decydując jakie znaczenie będzie miał dany element. Im większy, tym bardziej dominujący na ścianie. Z mniejszych elementów można tworzyć wieloelementową kompozycję. W zależności od wyboru charakteru obrazu lub zdjęcia, zupełnie zmienia się aura w danym pomieszczeniu. Jest sprawą niesamowitą, że taki element może mieć decydujący wpływ na nasz odbiór danego wnętrza.

Dodatkiem który zadecyduje ostatecznie o nastroju we wnętrzu jest oświetlenie. Nie ma to znaczenia czy będzie to lampa wisząca czy stojąca, każdą lampę powinniśmy traktować jako punkt który tworzy atmosferę. Ważny będzie dobór oprawek, siły żarówki oraz kolor światła.