Poznań – stolica Wielkopolski. Piękne miasto, które nie sposób pominąć na mapie Polski. Idealne do mieszkania, studiowania czy zwiedzania. Każdy kto choć na chwilę tu zawita z pewnością nudzić się nie będzie. W Poznaniu jest co zwiedzać, jest co oglądać. Nie ważne czy wybierasz się tu z dziećmi, czy sam/a, znajdziesz tu mnóstwo fantastycznych miejsc. Poniżej lista 8 miejsc w poznaniu, które warto zobaczyć. Oczywiście Poznań to jeszcze mnóstwo innych wspaniałych terenów, które warto odwiedzić. Te o których pisze to tylko mały ułamek wartych odwiedzenia miejsc.

Stary Rynek


Jedyne miasto w którym podziwiać można trykające się koziołki. Widowisko to przyciąga na rynek co dzień mnóstwo turystów z polski i zagranicy. O 12 w samo południe ogromna liczba osób patrzy jak poznańskie koziołki na szczycie ratusza bodą się. Oczywiście na rynku znajdziemy też mnóstwo kolorowych kamieniczek i wąskich uliczek, które przepełnione są kawiarniami, restauracjami i klubami. Latem Stary Rynek całą dobę tętni życiem, a młodzież i dorośli chętnie korzystają z ogródków, które wystawione są przed knajpkami.

Stary Browar


Nie sposób ominąć to miejsce na mapie poznania. To Centrum handlu i sztuki otwarte w 2003. Wewnątrz znajdziemy ogrom sklepów, kawiarni czy innych obiektów. Niegdyś, jak sama nazwa wskazuje mieścił się tu browar Huggerów, który produkował dziennie 72 tyś hektolitrów piwa. Teraz poza obiektem handlowym wewnątrz można podziwiać także różnego rodzaju wystawy, rzeźby czy po prostu odpocząć w wyjątkowym wnętrzu.

Palmiarnia


W otoczeniu Parku Wilsona mieści się wyjątkowe miejsce. Jedno z największych w kraju, w którym możesz podziwiać różnego rodzaju gatunki roślin. Idealne do zwiedzania w chłodniejsze dni. Miejsce ma swój niepowtarzalny klimat i z pewnością dzieci jak i dorośli znajdą tu coś dla siebie. Ogromna wystawa roślin, których zapewne w większości nie zobaczysz na żywo. Palmiarnia to doskonałe miejsce na wyjście z rodziną.

Cytadela


Fantastyczny park rekreacyjny, który z pewnością warty jest zobaczenia. Poza mnóstwem dróżek spacerowych czy rowerowych, terenów zielonych znaleźć tu można także Rosarium, muzeum militariów czy knajpki gdzie można zjeść pizzę czy dobre lody. Z pewnością jest to miejsce warte odwiedzenia i poświęci mu trochę więcej czasu, bo godzina czy dwie to z pewnością za mało.

Inea Stadion


Jest to miejsce znane wszystkim kibicom Lecha Poznań. Na co dzień rozgrywają się tu mecze czy treningi własnie tej drużyny. Idealne miejsce zwiedzania dla wszystkich, którzy interesują się piłką nożną. Poza meczami organizowane są tu także duże koncerty czy imprezy. Stadion Inea można zwiedzać z przewodnikiem co jest doskonałym sposobem spędzenia czasu z rodziną czy znajomymi.

Nowe Zoo


Jeżeli wybieracie się do Poznania z dziećmi, to nie możecie ominąć tego wyjątkowego miejsca. Ten Ogród zoologiczny jest jednym z największych pod względem powierzchni w Polsce. Znajdziesz tu mnóstwo gatunków zwierząt. Możesz podziwiać słoniarnię, wybieg dla rysi czy azyl dla niedźwiedzi. Fantastyczne miejsce pełne zwierząt. Możesz tu pooglądać, pospacerować a nawet zjeść. Na pewno idealne miejsce na spacer z rodziną.