Wiele sposobów kupna perfum oraz wiele miejsc w których są dostępnych sprawia, iż zaczynamy się zastanawiać jak najlepiej kupić tanie perfumy o wysokiej jakości?

Przede wszystkim zastanówmy się jakie są możliwości zakupu perfum. Z pewnością każdy z nas zna drogerie oraz perfumerie stacjonarne. Są to najpopularniejsze miejsca gdzie próbujemy perfumy a także miejsca częstego ich zakupu, zwłaszcza pod wpływem impulsu lub zaintrygowania promocją. Sklepy stacjonarne mają jednak duży minus. Muszą dysponować dużą gotówką na wynajęcie lokalu oraz na zatrudnienie pracowników oraz ochrony. Jest jednak od tego wyjątek. Jaki?

Sklepy bezcłowe

Jeszcze kilka lat temu, było to miejsce najczęstszego zakupu perfum. Przede wszystkim rolę grała cena. Do tej pory różnice pomiędzy cenami w perfumeriach a w sklepach bezcłowych mogą wynosić nawet kilkadziesiąt procent. Sklepy bezcłowe znajdziemy w portach lotniczych, na przejściach granicznych czy nawet na promach pływających pomiędzy krajami. Sklepy wolnocłowe działają na zasadzie sprzedaży produktów bez lokalnego podatku od importu. Sklepów tych nie obowiązuje również podatek VAT. Ceny produktów mogą różnić się w zależności od lokalizacji sklepu czy aktualnych kursów walut. Wciąż jest to popularne miejsce nabywania perfum tańszych niż w pozostałych sklepach, o wysokiej jakości.

Sklepy internetowe

JAK OSZCZĘDZAĆ?

Ceny perfum w sklepach online również mogą drastycznie różnić od tych w stacjonarnych perfumeriach. Związane jest to przede wszystkim z ograniczonymi kosztami które dotyczą prowadzenia takiego sklepu. Przede wszystkim nie musi on płacić wysokiego czynszu za wynajem lokalu. Przeważnie nie martwi się również o wysokie ceny magazynowania produktów. Dzięki temu ceny perfum mogą być konkurencyjne.

Sprzedaż bezpośrednia

Jest to forma sprzedaży, polegająca na dotarciu sprzedawcy bezpośrednio do klienta. Sprzedawca składnia klienta do zakupu poprzez innowacyjność oferowanego produktu oraz niższą cenę niż na półce sklepowej.

Portale aukcyjne

Oprócz sklepów internetowych mamy również możliwość skorzystania z aukcji internetowych. Zdarza się, że możemy oryginalne perfumy zakupić po wyjątkowo promocyjnych cenach. Czasami są to produkty importowane lub mogą być po prostu nie trafionymi prezentami, których pozbywają się prywatne osoby.

Fora perfumeryjne

Ponieważ w naszym kraju jest coraz więcej ‘maniaków’ perfum, powstają fora tematyczne. Można na nich wymienić się perfumami. Taka wymiana może być zbawienna, gdy perfumy nie przypadną nam do gustu. Możemy tam również zakupić odlewki perfum.