Jeśli już uda nam się wybrać odpowiedni dla nas zapach, warto wiedzieć co robić, aby był on z nami przez jak najdłuższy czas. Podpowiadamy co zrobić, by przedłużyć zapach perfum.

Odpowiednie przechowywanie perfum

Może wydawać się to sprawą błahą, ale ma ogromny wpływ na to, ile perfumy będą trzymały się na naszym ciele. Większość z nas przechowuje perfumy w łazience. Jest to miejsce w którym występuje dużo wilgoci i nawet kilka razy dziennie dochodzi do znacznych zmian temperatur. Wahania temperatur powodują utratę właściwości perfum. Należy przechowywać je w suchym i zaciemnionym miejscu. Warto również zaznaczyć, że nasze perfumy mogą się zwyczajnie przeterminować. W takim przypadku z pewnością stracą swój zapach.

Stosowanie perfum na nawilżoną skórę

Posiadacze suchej skóry z pewnością wiedzą już, że na ich skórze zapach nie utrzymuje się zbyt długo. Okazuje się bowiem, iż to tłuszcz utrwala zapach naszych perfum. Osoby z tłustą skórą będą odczuwały zapach swoich perfum przez znacznie dłuższy czas. Perfumy najlepiej zastosować na przygotowaną wcześniej skórę. Warto dokładnie ją nawilżyć, np. balsamem lub kremem. Dopiero po nawilżeniu, możemy spryskać skórę perfumami. Stosowanie perfum na suchą skórę może wiązać się z powstaniem przebarwień w momencie spotkania skóry ze słońcem, lub wystąpienia reakcji alergicznych.

Używanie produktów z linii uzupełniającej

Bardzo skutecznym sposobem na przedłużenie zapachu naszych perfum, jest stosowanie produktów z linii uzupełniającej. Poprzez stosowanie kilku produktów o tej samej gamie zapachowej, intensyfikujemy wyjściowy zapach. Ten sposób zwany jest layeringiem. Jest to warstwowe nakładanie zapachu. W liniach produktów zapachowych znajdują się perfumowane mydła, żele pod prysznic, balsamy czy kremy.

Odpowiedni sposób aplikacji

Aby perfumy pachniały najdłużej, stosujmy je w odpowiednich miejscach. Aplikowanie perfum na zgięcia łokci, zewnętrzne strony nadgarstków czy na klatkę piersiową sprawi, że zapach będzie utrzymywał się dłużej niż zwykle.

Większa koncentracja zapachu

Poza składnikami perfum, duże znaczenie ma koncentracja zapachu: najtrwalsze są ekstrakty perfum – mają najwyższą koncentrację olejków zapachowych. Najmniej trwałe będą z kolei: woda kolońska i toaletowa.