Kobieta, bez względu na swój wiek, chce zawsze wyglądać najpiękniej jak to tylko możliwe. Pielęgnuje ona swoje ciało od stóp do głów, aby każda część ciała wyglądała znakomicie. Jednak taka kompleksowa pielęgnacja potrafi zajmować bardzo dużo czasu, na co nie każda z kobiet może sobie pozwolić. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę i co robić, aby być piękną, bez wydawania milionów.

Pielęgnacja włosów

pielęgnacja włosów

Fryzura to jedna z pierwszych rzeczy na które zwracamy uwagę, widząc drugą osobę. Stan naszych włosów wiele mówi o nas i o naszym zaangażowaniu we własny wizerunek. Zdrowe i lśniące włosy to klucz do pięknej fryzury. Odpowiednio dobrana fryzura potrafi zupełnie zmienić kształt naszej twarzy. Dobrze wykonane cięcie włosów sprawi, że nasza twarz dostanie piękną oprawę z włosów, które będą ją idealnie uzupełniać.

Pielęgnacja paznokci

Letni manicure

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak istotny jest wygląd naszych dłoni. To one wskazują na naszą dbałość o detale. Zwłaszcza paznokcie oraz ich stan, zwracają uwagę otoczenia. Dokładnie wykonany manicure i odpowiednio dobrany do sytuacji kolor, jest kluczem do sukcesu. Kolor paznokci powinien współgrać z naszym strojem oraz być odpowiedni do okazji. Kolory neonowe powinno stosować się na wyjątkowe okazje czy imprezy, w pracy zaś warto wybierać kolory stonowane i neutralne.

Makijaż twarzy

Większość z nas wie, że makijaż potrafi czynić cuda. Tak rzeczywiście jest. Wystarczy, iż jest on wykonany prawidłowo a zastosowane kolory współgrają z naszą urodą. Dzięki makijażowi możemy podkreślić swoje atuty oraz ukryć mankamenty. Obecnie popularny trend konturowania twarzy sprawił, iż kobiety coraz bardziej świadomie sięgają po korektory do twarzy, podkłady, pudry i bronzery. Dostęp do internetu i wiele poradników dostępnych online, pomaga w zrozumieniu sztuki makijażu i umiejętnym jej stosowaniu.

Idealny ubiór

Sposób w który się ubieramy, niezmiernie wiele o nas mówi. Nasz styl ubioru może być kluczowy w całym naszym wizerunku. To, jakie ubrania wybierzemy, może zmienić zupełnie nasz całościowy wygląd. Dobrze dobrany strój potrafi wyeksponować nasze walory. Dzięki odpowiedniej kolorystyce, możemy podkreślić swoje oczy oraz fryzurę.

Odpowiedni dobór perfum

WODA PERFUMOWANA, WODA TOALETOWA A PERFUMY

Dobór perfum nie koniecznie jest pierwszą myślą, która wpada nam do głowy przy dbałości o swoje piękno. Przeważnie skupiamy się wyłącznie na odczuciach wzrokowych. To jednak węch jest jednym z najpotężniejszych zmysłów człowieka. Poprzez zapach możemy zaintrygować drugą osobę lub zupełnie się do niej zniechęcić. Odpowiednie perfumy podkreślą nasz charakter i wizerunek.