4 sposoby na męski makijaż

Nie każdy może zdawać sobie sprawę, iż męski makijaż towarzyszył mężczyźnie w czasach prehistorycznych. Makijaż wykonywanie głównie w celach rytualnych. Ważne uroczystości również były powodem do wykonywania intensywnych makijaży przez mężczyzn.

Tradycje męskiego makijażu

Ten trend utrzymywała się aż do końca XIX wieku. Wtedy to zapoczątkowała się moda na naturalny męski wygląd. Jednak makijaż nie pożegnał się z mężczyznami na stałe. Chociaż nie jest on aż tak oczywisty, męski makijaż to norma. Jest on również koniecznością w wielu zawodach. Jakich? Przeważnie mówimy o zawodach ‘sprzed kamery’ czy estradowych. Każdy dziennikach telewizyjny posiada intensywny makijaż, aby wypaść przed kamerą jak najlepiej. Intensywne oświetlenie stosowane w studiach nagraniowych sprawia, że nawet osoby z idealną skórą wyglądają przed kamerą niekorzystnie. Na scenie aktorzy przeważnie wykonany mają makijaż sceniczny. Dzięki nim zostaje wzmocniony odbiór granej przez aktora postaci.
Poza zawodami scenicznymi lub zawodem dziennikarza, wielu mężczyzn chciałoby lepiej wyglądać na co dzień, w swojej własnej pracy. Podpowiadamy na czym się skupić, aby poprawić męski wygląd makijażem.

Regeneracja i nawilżenie

Podstawą makijażu jest nawilżenie skóry. Bez względu czy chodzi o makijaż damski, czy męski, odpowiednio przygotowana skóra będzie zupełnie inaczej wyglądała sama w sobie. Ten krok makijażu jest wyjątkowo istotny dla mężczyzn, ponieważ to oni mają największy problem ze skórą twarzy. Spowodowane jest to przede wszystkim goleniem.

Krem matujący

KOSMETYKI DO CERY DOJRZAŁEJ

Chociaż nie jest to jeszcze kosmetyk kolorowy, krem matujący idealnie przygotuje skórę na cały dzień. Pomoże on w zachowaniu matowej skóry.

Sypki puder lub podkład

Stosowanie podkładu na co dzień bywa dla mężczyzn problematyczne. Ciężko im dobrać odpowiedni produkt, idealnie dopasowany do kolorytu skóry. Dużo bezpieczniej jest użyć transparentnego pudru. Nie stworzy on na twarzy maski a za to idealnie zmatowi twarz na wiele godzin.

Pomadka ochronna

Chociaż często o nich zapominamy, to właśnie stan naszych ust mówi bardzo dużo o stanie naszej skóry. Skóra ust jest wyjątkowo cienka i podatna na wpływ czynników atmosferycznych. Warto mieć zawsze przy sobie pomadkę ochronną, która ochroni przed popękaniem skóry ust.